Líná psí plemena

Jaká psí plemena jsou nejlínější a co vyžadují?

Každý jednoho dne zatouží po čtyřnohém příteli. V současné době jsou pejsci nedílnou součástí našich domácností, tvoří jejích nepostradatelnou část. Samozřejmě než si pořídíte pejska, je nutné si zodpovědět několik zásadních faktů. Například je třeba si potvrdit, že na psa skutečně budete mít čas, že ho nebudete mít jenom jako živou výplň domácnosti, které se nebudete věnovat. Stejně tak je nutné si vybrat z mnoha plemen, ne všechna se hodí do všech prostředí. Například do bytů nebo do městských domácností se hodí líní pejsci, kteří nevyžadují žádné dlouhé procházky. Líná psí plemena jsou vhodná i pro lidi, kteří nemají dostatek volného času a kteří s pejsky nemohou chodit na dlouhé výlety. Prozraďme si nejatraktivnější psí plemena a prozraďme si také to, co vyžadují.

Jaká jsou líná psí plemena?

Jak jsme zmínili, líná psí plemena jsou ideální volbou pro ty, kteří nemají času nazbyt. Pokud patříte k lidem, kteří se perou s časem a pro něž je čas ten největší nepřítel, ocení mít klidného a tichého společníka, který přímo nenávidí aktivitu a vyžaduje jenom několikrát denně venčení. To je však vše, co vyžaduje. Miluje svou pohodu, miluje ležet a sledovat dění kolem něj. Otázkou je, jaká plemena taková jsou?

Líným plemenem je například mops. Jedná se o méně aktivního pejska, který se hodí zejména do městských bytů. Stejně tak neaktivní je jezevčík, který má sice agresivní povahu, ale kromě cizích návštěvníků ho nezajímá vůbec nic. I mnozí chrti jsou leniví.

Co líná plemena vyžadují?

Líná psí plemena vyžadují mít svou výbavu. Říká se, že pes je jen příprava na dítě, proto i psovi pořiďte potřebnou výbavičku, kterou ke svému životu potřebuje. Líná psí plemena ocení zejména nadmíru pohodlný pelíšek. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o oválný pelech pro psy nebo o boudu či iglú.

Kromě pelíšku mu pořiďte i podušku, kterou mu dáte na terasu, kdyby se náhodou chtěl kochat výhledem. Stejně tak nezapomeňte na schody pro psa, které mu usnadní cestu na pohovku nebo postel. Nakupujte ve specializovaném eshopu na chovatelské potřeby Iridog.cz