Manipulační technika ve skladu

Když síly nestačí, manipulační technika pomůže

Skladníci rozhodně nemají lehkou práci. Musí se denně potýkat s velmi těžkými paletami, balíky či krabicemi, které musí přemísťovat z místa na místo. Právě díky fyzické těžkosti této práce se do profese “skladník” mnoho lidí nehrne. Vše by se však změnilo, kdyby se majitelé podniků nebáli investovat do manipulační techniky, která je v dnešní době nepostradatelná. Zaměstnanci díky manipulační technice budou pracovat rychleji, svěžeji a také se vyhnou možným zdravotním problémům, jako je například kýla.

Dalo by se říct, že manipulační technika je tu vždy, když síly už nestačí. Díky ní se snadněji, rychleji a lépe manipuluje s těžkými paletami plnými materiálu, zboží nebo s výrobky, které se ve skladě schovávají a ukrývají. Otázkou je, jakou manipulační techniku volit právě do svého skladu.

Rozhodujte se dle velikosti skladu

Při výběru manipulační techniky se rozhodujte dle toho, jaké velikosti je váš sklad. Do menších skladů se hodí například nízkozdvižné paletové vozíky, s nimiž bude přemísťování palet či krabic jedna radost. Využijete také nízkozdvižné vozíky s váhou, které vám zváží celkový náklad, s nímž manipulujete.

Jestli jste majitelem skladu většího, zaměřte se spíše na vysokozdvižné vozíky, které dosáhnou i tam, kam průměrně vysoký člověk nedosáhne. Ve svých skladech však využijete i paletové nůžkové vozíky nebo jinou podobnou manipulační techniku, která ulehčí práci a zrychlí chod ve skladu.

Elektrické vozíky zastanou práce za dva

Samozřejmě si do svého podniku můžete pořídit inovativní vozíky, a to konkrétně ty s elektrickým pohonem. V takové podobě lze zakoupit jak nízkozdvižné vozíky, tak vysokozdvižné vozíky. Nemusíte se bát toho, že elektrické vysokozdvižné nebo elektrické nízkozdvižné vozíky jsou těžce ovladatelné, jejich ovládání je naopak velmi snadné a práce zastanou tyto zdroje za dva.