Znáte kaktusové fíky? Jejích vliv na zdraví je velice zajímavý

O exotické plody na trzích nebylo v posledních měsících vůbec nouze. Lidé si kupovali do své domácnosti jeden exotický druh vedle druhého, dalo by se říct, že taková hojnost do vánočních domácností patří. Zatímco někteří dávali přednost klasickým ananasům, jiní vyzkoušeli krapet jiné exotické plody, které nejsou běžně k dostání. Mezi nimi se nacházely také kaktusové fíky, se kterými se běžně setkáte například v Brazílii, Bolívii, také v jižní Africe nebo v Indii a Itálii.  

I když se jedná o exotické plody, které má na svědomí kaktus druhu opuncie, pravdou je, že si takové plody lze vypěstovat i doma. Kupodivu pěstování opuncie není nic těžkého, bohužel mnozí lidé si říkají, že není důvod takovou rostlinu pěstovat, když jejich plody určitě neprospívají zdraví. Jenže to je jen uměle vytvořená domněnka, kterou je třeba vyvrátit. Plody kaktusových fíků naopak mají skvělý vliv na zdraví, dokážou toho opravdu mnoho.  

O kaktusových fících 

Než však přejdeme k jádru věci, tedy k tomu, jaký vliv na zdraví mají kaktusové fíky, prozraďme si, co to vlastně kaktusový fík je. Jak jsme zmínili, jedná se o plod kaktusu opuncie, už také známe jeho kořeny a místa, kde se obvykle najdou i ve volné přírodě.  

Kaktusový fík je plod, který je oválného tvaru a který velikostí dosahuje pěti až deseti centimetrů. Co se týče zbarvení, plody mohou být zelené, žluté, klidně i červené barvy.  

Vliv kaktusových fíků na zdraví 

Abychom však tedy přešli k jádru věci. Pokud vás kaktusové fíky lákají nebo rádi tyto plody konzumujete, nabízí se otázka, jestli prospívají zdraví. Již bylo zmíněno, že ano, že mají opravdu blahodárný vliv na zdraví.  

Buďme však konkrétní – kaktusové fíky obsahují velké množství vitaminu C, kromě toho také obsahují vitaminy skupiny B nebo napomáhají snižovat cholesterol a taky krevní tlak. Posilují imunitní systém a mimo jiné také chrání sliznici žaludku a prospívají našemu trávicímu traktu.