Substrát pro kaktusy

Substrát pro kaktusy není jen pro kaktusy

Každá domácnost si zaslouží, aby ji zdobila krásná pokojová květina. Pokud nejste majiteli pokojových rostlin, doporučujeme si koupit alespoň kaktusy, které sice nejsou zrovna nejsnazší na pěstování, ale jsou to jedny z dlouhotrvajících pokojovek. Mnozí lidé si myslí, že kaktusy jsou dnes to nejlehčí, co doma můžete pěstovat, ale je to omyl. I kaktusy potřebují péči, jakou vyžadují jiné stálezelené rostliny. Kromě pravidelné zálivky a vhodného stanoviště se musíte postarat, aby kaktus rostl v takové zemině, která je pro něj dostačující.

I kaktus má své potřeby. Zatímco lidé si myslí, že kaktus se nezalévá, opak je pravdou. I kaktusy se musí zalévat, je to přece jen květina jako každá jiná. A stejně jako ostatní pokojové rostliny, i kaktus potřebuje mít vhodné stanoviště, jinak neroste.

Kromě zálivky a stanoviště musíte dbát na pravidelné hnojení a přesazování, základem úspěšného pěstování je však kvalitní zemina, která je určena jen pro kaktusy.

Nepoužívejte substrát pro pokojové rostliny

Pokud míříte do květinářství nebo do obchodu se zahradnickými či zahrádkářskými potřebami pro substrát, nekupujte si obecný substrát pro pokojové rostliny. I když je určen všem pokojovým rostlinám, neobsahuje přesně takové živiny, jaké kaktus pro svůj bezproblémový růst potřebuje. Raději to zkuste se substrátem pro kaktusy, ten je kvalitnější a lepší volbou.

Substrát pro kaktusy je zemina, která je určena primárně kaktusům. Zemina umožňuje vzduchu proniknout až ke kořenům a brání zahnívání. Substrát však nemusíte používat jen pro kaktusy, což je dobrá zpráva.

Použijte ho i při přesazování sukulentů

Substrát pro kaktusy naštěstí nemusíte používat jen při přesazován kaktusů, ale také při přesazování sukulentů. Sukulenty žijí díky podobným živinám, které potřebuje i kaktus. Jedná se o takřka stejně rostliny potřebující podobné stanoviště, podobnou zálivku, podobné hnojení a doslova stejnou zeminu. Rozšiřte proto svou sbírku pokojových rostlin o sukulenty, které nadělají hodně parády!