Zisky investiční skupiny DRFG se v roce 2021 zdvojnásobily

Zisky investiční skupiny DRFG se v roce 2021 zdvojnásobily

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka zaznamenala úspěch. Napovídají tomu i hospodářské výsledky za rok 2021. Jaké byly?

Rok 2021 byl pro Rusňákovu DRFG úspěšný

Dle souhrnných statistik za rok 2021 dosáhl její čistý zisk více než 101 milionů korun. To je ve srovnání s rokem 2020 dokonce dvojnásobek. Obrat v segmentu nemovitostí a finančních služeb v tomto roce činil 2,5 miliardy korun.

Jde přitom o období poznamenané pandemií onemocněním covid-19, jak připustil i ředitel DRFG Peter Hlaváč. Tato etapa nakonec přispěla k optimalizaci interních firemních procesů a celkově úspěšné byznys aktivity společnosti příliš neohrozila.

Dáno je to především nastavením úspěšné strategie a stálým rozšiřováním portfolia. DRFGvstoupila do segmentu developmentu komerčních i rezidenčních nemovitostí. Primárně se orientuje na sektor průmyslových a logistických staveb, který se v aktuálním prostředí jeví jako nejvíce dynamicky se rozvíjející.

DRFG investuje do nemovitostí v Česku i v zahraničí

Prioritní částí portfolia se tak stal Czech Real Estate Investment Fund neboli CREIF. Ten Rusňákova DRFGzaložila v roce 2016. V současné době se pak fond kromě nemovitostí v Česku orientuje také na zahraniční projekty.

Díky tomu může těžit z kvalitně pronajatého realitního portfolia, což umožňuje jej zařadit mezi fondy konzervativní. CREIF dovoluje nabídnout zhodnocení s relativně nižší mírou rizikovosti.

CREIF však není jedinou aktivitou investiční skupiny v tomto odvětví. Stejně založila i fond kvalifikovaných investorů Czech Development Fund SICAV a.s. orientující se na development rezidenčních nemovitostí a logisticko-průmyslových staveb.

Celkově tak dosahují aktuálně skupinou DRFG Davida Rusňákaspravované nemovitosti a realizované developerské projekty v Česku a v Polsku aktuální tržní hodnoty téměř 16 miliard korun.