Zčervenala vám pleť? Co v takové chvíli dělat?

Zčervenala vám pleť? Co v takové chvíli dělat?

Každý člověk má jinou pleť, jinak náchylnou pleť a jinak citlivou pleť. Zatímco někteří se pyšní tím, že je jejich pleť nadmíru odolná, jiní se zase trápí svou nadmíru citlivou pletí, kterou skolí každá změna počasí. Jelikož se pleť podílí na celkovém vzhledu, člověk se o ni stará. Jenže co dělat ve chvíli, kdy pleť zčervená? 

Pleť většinou zčervenává v okamžiku, kdy jsme ve stresu nebo když se stydíme. Jinak pleť reaguje ve chvíli, kdy je s tělem něco špatně. Pojďme však zůstat u zčervenání pleti a u toho, co v takové chvíli dělat.  

Proč pleť zčervená hlavně při stresu? 

Samozřejmě každému člověku pleť zčervenává při jiném okamžiku. Každý ale zrudne, když je ve stresu. Nabízí se otázka, proč rudneme v obličeji, když naše tělo pohání stres? Během stresu se rozšíří žilky na obličeji, což způsobí, že pleť změní svou barvu na červenou. To se děje vlivem vnějších a také vnitřních agresivních vlivů. A jistým vlivem stres rozhodně je.  

Nicméně pleť rudne i z důvodu jiných vlivů, nejen z důvodu stresu. Na pleť mohou dopadnout i prudké změny teplot, barva pleti se mění i po pozření alkoholu nebo při velkém chladu. Také to může být reakce na nevhodné kosmetické produkty.  

Co pomáhá na červenou pleť? 

To, že pleť zčervená, by až takový problém nebyl, ovšem problémem je, že se během zčervenání stává pleť citlivější a choulostivější. Je proto třeba s ní umět bojovat. Jenže jak? Pomáhá rozhodně kosmetika, která je určená přímo na zarudlou pleť. Existuje několik kosmetických produktů, které mají za cíl zredukovat pleť a celkově zvýšit její odolnost.  

Rozhodně se vyhýbejte peelingu. Mnohé ženy jsou toho názoru, že peeling pomáhá doslova na všechno, ale se zarudnutým obličejem vám opravdu nepomůže, naopak vám uškodí. Peeling pokožku totiž zahřívá, ještě více ji prokrvuje, ale v takovém stav se zkrátka vaše pleť už nachází.