Pěstujte popínavé pokojové rostliny. Poradí si s nimi i nezkušení pěstitelé

Pěstujte popínavé pokojové rostliny. Poradí si s nimi i nezkušení pěstitelé

Chcete interiér svého domova zpestřit, oživit a zútulnit? Pak investujte do pokojových rostlin, které mají tuto moc. Navíc dokážou pročistit vzduch, fungují tedy jako čistička vzduchu, do které díky nim nemusíte investovat tisíce. Mnozí lidé se domnívají, že když jsou nezkušení, když v minulosti nepěstovali žádnou pokojovku, nepodaří se jim udržet pokojovou rostlinu dlouho při životě. Jenže existují popínavé pokojové rostliny, které jsou vhodné i pro nezkušené, začínající pěstitele.  

Voskovka 

Pokud chcete mít ve svém interiéru zajímavou rostlinu s ještě zajímavějšími květy, doporučujeme investovat do voskovky, což je nenáročná pokojová popínavá rostlina, které se také jinak říká hoja masitá. Je to sukulentní rostlina, která má tuhé, sytě zelené listy. Daří se jí hlavně na okenních parapetech, kam se dostává přímé sluníčko. Voskovité květy, které se urodí, nádherně voní a mají bílou nebo narůžovělou barvičku.  

Šplhavnice 

Jestliže máte zájem spíše o stálezelenou pokojovou rostlinu, investujte do takzvané šplhavnice, která pochází z tropických lesů. Může šplhat až do výšky patnácti metrů, ovšem u nás nedorůstá výš jak do dvou metrů. V tropických lesích má zkrátka daleko lepší podmínky pro růst. Šplhavnice je pokojovou rostlinou, která patří k nejoblíbenějším. Daří se jí hlavně. ve světlé místnosti, ovšem nesmí být v přímém dosahu polednímu slunci.  

Mučenka 

Znáte pokojovou popínavou rostlinu jménem mučenka? Jedná se o velmi atraktivní rostlinu, která má zajímavé pěti nebo třílaločné listy. Její pěstování není nijak náročné, jen se musíte držet několika zásad. Zaprvé ji pěstujte na slunném místě, ovšem opět nesmí čelit polednímu žhnoucímu slunci. Pěstujte ji s opěrnou konstrukcí, která klidně může být z bambusu. A samozřejmě ji nezapomeňte zalévat, suchost nemá ráda snad žádná rostlina.