Z jakého materiálu se dnes vyrábí sedací vaky?

Z jakého materiálu se dnes vyrábí sedací vaky?

Součástí každého dětského pokoje by měl být rozhodně sedací vak. Ten je neokoukaným společníkem, který je dokonce lékaři schválen. Ti ho mnohdy doporučují, jelikož je to konečně místo, kde bude dítě nejen zdravě sedět, ale také zdravě ležet. Při výběru sedacího vaku se však dívejte na to, z jakého materiálu jsou vaky vyrobeny. Dnes se vyrábí sedací vaky jak pro děti, tak pro dospělé z celé řady materiálů a každý má své pro i proti. 

Potahy se vyrábí například z nylonu

Pokud hovoříme o materiálu, z něhož jsou sedací vaky vyrobeny, hovoříme o potahovém materiálu. Vůbec nejčastějším potahovým materiálem je nylon, který se pyšní vysokou odolností a také pevností. Pokud máte doma kočku nebo psa či podobného mazlíčka, nylon si i s jejich drápky skvěle poradí a mazlíčky si na své konto nezapíšou další zničený kus nábytku. Navíc je nylon barevně stálý a je možné si vak z tohoto materiálu přenést třeba na zahradu. 

Sedací vaky se vyrábí i z polyesteru

Taktéž velmi odolným a pevným materiálem je polyester, který se využívá například při výrobě batohů. Sedací vaky z tohoto typu materiálu jsou zpravidla trochu levnější, ovšem nižší cena s sebou nese jednu velkou nevýhodu – sedací vaky z polyesteru se hůře udržují. Nejedná se o voděodolný materiál, proto je dobré ho nechávat jen v interiérech. 

Luxus z eko kůže

Máte svůj dům zařízený do luxusního stylu? Pak pravděpodobně nechcete investovat do sedacího vaku, který je vyroben z levného polyesteru. Nemusíte se však snu o sedacím vaku vzdávat, sedací vaky se totiž dnes vyrábí i z eko kůže čili z umělé kůže, která je specifická svým luxusním vzhledem. Jelikož však eko kůže není tak kvalitní jako pravá kůže, nevydrží vám tak dlouho jako kožený produkt. Na druhou stranu sedací vaky z eko kůže jsou levnější než ty, které jsou vyrobeny z kůže pravé.

Dětské křeslo je v módě

Vybavit pokojíček dětským rozkládacím křeslem je populární třeba v USA, kde je můžeme vidět v televizních seriálech a ukazují trend i na západní Evropu.