vytápění domu

Vytápění domu: 8 důvodů zvyšující ceny tepla

Způsobují vám stále se zvyšující ceny za vytápění domu vrásky na čele? Možná, že děláte jednu nebo více chyb, kvůli kterým platíte víc a víc.  V tomto článku uvádíme osm špatných návyků, které zvyšují ceny tepla, a pokud se jich zbavíte, konečně docílíte snížení nákladů na vytápění. Některé z navrhovaných opatření je vhodnější provést při opravě bytu, ale mnoho z nich jednoduše odstraníte a docílíte nezanedbatelné úspory tepla.

1. Žádné měřiče tepla

Toto je první a hlavní důvod, proč není možné snížit výši úhrady za vytápění. Je logické, že všechna opatření budou mít smysl pouze v případě, že bude znát výpočet aktuálního spotřebovaného tepla.

2. Nedostatek termostatů

Automatický termostat vám umožní nastavit a kontrolovat teplotu v každé místnosti. Termostatická baterie je účinnější vzhledem k tomu, že upravuje teplotu chladiče v závislosti na pokojové teplotě. To se děje mechanicky změnou rozměrů speciální kazety, která zvyšuje nebo snižuje tok chladiva v závislosti na teplotě vzduchu.

3. Příliš vysoká teplota v bytě

Je zřejmé, že čím vyšší je teplota v místnosti, je zapotřebí více energie na vytápění celého bytu či domu. Ale v konkrétních číslech to vypadá následovně – každý další stupeň na teploměru (nahoru) zvyšuje o 5-7% nákladů na vytápění, a proto se snažte zbavit se přebytečného tepla v místnosti.

4. Stejná teplota ve všech pokojích

V těchto místnostech, jako v kuchyni nebo v ložnici, nemůže být stejně vysoká teplota jako v obývacím pokoji nebo v koupelně. Je mnohem zdravější spát při 18 ° C, než v příliš teplé místnosti, a kuchyně přijímá teplo z našich každodenních kulinářských akcí.

5. Přebytečné teplo během delší nepřítomnosti

Velmi často se stává, že i když bytnebo dům opustíme na dlouhou dobu, nesnížíme proudění tepla do radiátorů. A to je velká chyba.

6. Uzávěr zdroje tepla

Blokování topení je jedním ze základních chyb, které děláme v průběhu topné sezóny. Jakýkoliv druh bariér (stůl nebo skříň, těžké závěsy) zabraňují přenosu tepla do místnosti, což znamená, že se radiátor rozehřeje více, než je nutné, abyste si zajistili příjemnou teplotu v místnosti.

7. Nesprávné větrání místností

Pokud zavřete ventil chladiče, bude studený vzduch ochlazovat termostat, což by mělo za následek maximální otevření ventilu. Z tohoto důvodu bude radiátor hřát více, než je obvyklé, a vyrobené teplo unikne otevřeným oknem, což přispívá k velkým ztrátám.

8. Neomezený proud teplé vody

V soukromém topném systému, energie potřebná k ohřevu vody, zvyšuje ceny za vytápění. Z ekonomických důvodů, není možné se často koupat ve vaně plné horké vody.