Vychytávky pro snadné stěhování

Vychytávky pro snadné stěhování 

Stěhování bývá samo o sobě dost náročné a stresující, tak proč si ho trochu neusnadnit? Někdy je nejlepší volbou obrátit se na specializovanou firmu, která se postará o bezproblémové stěhování v Praze či jiném městě, ale jde to i svépomocí. 

Obaly zadarmo 

Krabice, tašky, pytle a boxy jsou nejzákladnějšími obalovými materiály, které budete potřebovat. Samozřejmě se dají zakoupit v obchodě, ale stejně tak si je můžete sehnat sami a zadarmo. Jen tomu budete muset obětovat trochu času a začít na stěhování myslet s dostatečným předstihem. Skvěle se osvědčily tzv. banánové krabice, které jsou pevné, prostorné a snadno přenositelné. Než jich ale nastřádáte dostatek, bude to nějakou dobu trvat. 

Když už budete ve shánění obalových materiálů, poohlédněte se po molitanových podložkách. Těmi můžete vystlat krabice, proložit s nimi jednotlivé talíře nebo s nimi obalit křehkou elektroniku. Poslouží ale i bublinková folie. 

Zajištění krabic 

Každou krabici je třeba důkladně zajistit. Pokud vám hledání konce lepicí pásky, její odmotávání a stříhání přijde zbytečně komplikované (zvláště, pokud krabic máte několik desítek), pořiďte si praktickou lepičku na krabice. Zalepit je zvládnete i jednou rukou, zatímco tou druhou budete přidržovat víko. 

Stěhování bez újmy na zdraví 

Pokud si při stěhování těžkých kusů nábytku nechcete zničit záda, investujte do stěhovacích háků a popruhů. Jednoduše je zaháknete za nábytek, přičemž se veškerá váha přesune na vaše nohy a záda budou ušetřena. Ruce pak už jen vyvažují. Pokud nestěhujete do patra, nebo můžete využít výtah bez nutnosti přesouvat se po schodech, můžete nábytek naložit i na rudl. 

Zavakuujte to 

Na stěhování lůžkovin, dek, peřin, ale i oblečení jsou vhodné vakuové pytle. Jejich princip je jednoduchý – dovnitř uzavřete věci, k ventilu přiložíte vysavač a vysajete přebytečný vzduch. Kromě toho, že pytle chrání věci před vlhkem, prachem a nečistotami, několikanásobně zmenší jejich objem.