Vychytávky vám zlepší náladu během vaření

Vychytávky vám zlepší náladu během vaření

Dlouhé zimní měsíce jsou pro mnohé z nás symbolem úbytku nápaditosti a melancholie. Padá na vás zimní únava, a přesto musíte vařit pokrm pro sebe nebo celou rodinu? Víme, co vám dodá energii a radost!

Povolejte hudbu

Kdo by se nezačal vlnit do rytmu, když právě hraje jeho oblíbená hudba? Kuchyňský prostor je místo, které je zcela naše. Proto si dejte do sluchátek to, co milujete nejvíce. Najednou i ta pracovní deska bude představovat taneční parket, na kterém si střihnou oblíbené duo kousky zeleniny, masa nebo pečiva. Veselou náladu vám dodá především rytmická hudba s veselým nápěvem. Melancholické texty a balady všeho druhu si nechejte na léto, nyní potřebujete energii dodat, nikoliv ubrat. 

Něco nového 

Zdá se vám, že je vaše kuchyň již jaksi okoukaná a omšelá? Není divu, že vás v ní nenapadá nová inspirace. Možná by to chtělo malou změnu, která přinese velký výsledek. Co byste řekli na nové kovové úchytky? Zcela v jiné barvě, než jaké máte nyní. Najednou zjistíte, že se vám daří najít ztracenou energii a nápady na nové pokrmy sypete jako z rukávu. Konečně se ve své kuchyni opět cítíte skvostně. 

Je libo vůni?

Je to marné, pokud nám chybí energie, není s námi nic kloudného. Tato naprosto normální a běžná lidská vlastnost prostě funguje, a to bez rozdílu věku. Myslíte si, že by vám náladu zvedla nějaká příjemná vůně? Možná i vy oceníte umění aromaterapie, které se ve vaší domácnosti rozhostí. Stačí si na topení položit rozkrojené citrusy, použít esenciální olej s vůní máty, nebo si k oblíbenému pokrmu přidat čerstvé bylinky. Najednou zjistíte, že se opět nalézáte tam, kde si přejete být. Doma a s dobrou náladou. 

Možná i vy oceníte, když se během vaření dostanete do lepší nálady. Udělejte si radost a vaše radost se přenese i na pokrmy, které tvoříte. Hurá na dobrou náladu! Kterou z vychytávek použijete vy?