Jak vybrat správné povlečení

Jak vybrat správné povlečení

Lidé si velmi často pořizují drahé postele s těmi nejlepšími rošty, studují rozdíly matrací, které český trh nabízí a řeší, zda je dobré na noc jíst, cvičit, zda je vhodná sprcha nebo koupel. Víte však, že váš spánek ovlivní i ložní prádlo? Ano! I na povlečení záleží!

Je nad slunce jasné, že své povlečení musíte mít rádi a musíte se do něj večer co večer rádi uchylovat. Ložní prádlo proto musí být příjemné, měkké, hebké – kvalitní! Ano, kvalitní ložní prádlo stojí na první pohled poměrně dost peněz. A ano, je velmi lákavé využít nejlevnější akční nabídky supermarketů, kde se dá povlečení koupit za výrazně příjemnější částky. Jenže pozor, tady se o kvalitě bohužel nedá mluvit. Takové povlečení už po několika vypráních zpravidla ztrácí svou barvu a tvar, o příjemném materiálu pak také nemůže být řeč.

U kvalitního povlečení máte oproti tomu jistotu, že původní investice se vám vyplatí, protože vám vydrží stejně krásné a příjemné na dotek celé dlouhé roky. Pokud jde o materiály, záleží na vašem vkusu. Někdo nedá dopustit na měkkou bavlnu, jiný upřednostní hebký satén. Bavlna je perfektní materiál, který zaručuje maximální pohodlí. Je prodyšná a zároveň skvěle absorbuje pot, na dotek je velmi příjemná a navíc je hypoalergenní.

Synonymem té nejvyšší kvality je egyptská bavlna, která se vyznačuje extra dlouhými vlákny. A právě délka vláken je tím, co určuje kvalitu bavlněné látky. U saténu je třeba si v první řadě ujasnit, že se vlastně nejedná o samostatný materiál, ale o způsob tkaní, kdy získává látka svou pevnost, hebkost a lesklost. Syntetický satén, který koupíte za nízké ceny, se zdaleka nevyrovná bavlněnému saténu. Pokud tedy hledáte pohodlí, volte určitě raději dražší bavlněný satén.