Přídavný zámek proti krádežím

Bojíte se krádeží? Pořiďte si přídavný zámek

V poslední době se stále více objevují krádeže a vloupání a zloději jsou již mnohem šikovnější jako dřív. Překonat jeden zámek pro ně není překážkou. Pokud jsou vaše dveře, i když jsou bezpečnostní, vybaveny pouze jedním zámkem, jde sice o levnější variantu, ale ne moc bezpečnou. Jsou ještě další možnosti, kterých můžete využít. Mnoho zamykacích bodů je v takovémto případě ovládáno jen tím jedním klíčem a tento centrální zámek je takto opravdu velmi zatěžovaný. Pro chvíle, kdy jste například doma a nemáte tendence zamykat, je ale právě podle statistik největší nebezpečí vloupání, a zamykat je nutností. Ulehčete si tedy práci a zkuste přídavné zámky.

Přídavný horní zámek, který je vybavený takzvanou vrtulkou, umožňuje zamknutí z vnitřní strany domu či bytu, i bez použití klíče. Váš spolubydlící, který se vrací domů později, klidně může zámek pomocí klíče zvenku bez jakýchkoliv problémů odemknout. Jak si nejlépe vybrat správný přídavný zámek? Všechny přídavné bezpečnostní zámky se zejména montují na vstupní dveře vašich bytů, domů, společností i kanceláří. Všude tam, kde jsou instalovány bezpečnostní dveře se hodí právě přídavné zámky pro zvětšení počtu uzamykacích bodů dveří. Tím dojde i ke zvýšení bezpečnosti proti zlodějům a násilnému vniknutí.

Další možností je také sjednocení zámků, tedy cylindrických vložek, hlavního kování a vrchního zámku na jeden shodný klíč a systém generálního klíče. To velmi usnadní zamykání vašich zámků, kdy nebude nutné už více hledat, který klíč patří právě k tomu správnému zámku. Asi nejbezpečnější a zároveň nejúčinnější jsou takzvané vícebodové vrchní přídavné zámky. Ty se pak montují na dveře, které jsou otevírané do místnosti. Existují také přídavné zámky se zadlabacím zámkem, a u těch se závora zámku zamyká již přímo do otvoru v zárubních. Ten se vytvoří při montáži zámku. Zde platí vysoká odolnost proti překonání. Tato varianta je možná i s bezpečnostním řetízkem.