Venkovní kliky na branku a ke dveřím

Venkovní kliky na branku a ke dveřím

Venkovní kování musí splňovat mnohem vyšší nároky než k interiérovým dveřím. Musí být opravdu velmi odolné zejména vůči korozi a také pro ochranu proti zlodějům. Kliky u vchodových dveří a k brankám jsou tou první překážkou, kterou musí zloděj překonat a čím můžete také zkrášlit dům a zapůsobit na své hosty. Venkovní kliky umí být elegantní i velice extravagantní. Při výběru venkovní kliky dbejte na pár zásad. Exteriérové kliky musí splňovat mnoho věcí. Vybrat si tu správnou kliku proto není úplně snadné. Venkovní klika musí být odolná, protože ji budete používat každý den. Je také vystavena nepřízni počasí a vnějším vlivům.

Při výběru venkovní kliky se držte celkového stylu vašeho domu. Nenechte se unést pouze vzhledem a soustřeďte se také na to, aby esteticky ladila ke vzhledu dveří a domu. Klika je důležitou součástí dveří a ovlivňuje jejich celkový vzhled. Měla by také zapadat mezi ostatní prvky vaší předzahrádky a zahrady. Materiál venkovních klik je velmi odolný, aby venkovní kliky byly nepodléhaly vnějším vlivům. Není proto možné použít kliku obyčejnou. Časem by zrezivěla a zadrhávala. Zvolte kliku z nerezového materiálu s vhodnou povrchovou úpravou.

Venkovní kliky u vchodových branek bývají mnohem masivnější. Velmi oblíbené jsou hlavně kované kliky, s vysokou odolností proti poškození a nepříznivému počasí. Venkovní kliky jsou téměř nezničitelné a investicí na velmi dlouhou dobu. Zároveň umí být velmi elegantní a pěkné. Na vchodové branky můžete použít i další typy klik. Kliky určené k venkovním vchodovým dveřím musí dbát také na vaše bezpečí a ochranu prostoru. Pokud jde o venkovní vchodové dveře, je třeba zvážit i jiné faktory při výběru kliky. Oproti vchodové brance musíte zvážit ten nejdůležitější faktor, kterým je právě zabránění nechtěného vniknutí, a musí zajistit vaši bezpečnost. Je velmi vhodné proto k tomuto účelu zvolit mnohem masivnější kování, které je z vyšší bezpečnostní třídy, alespoň 3. třídy. Zvažte také, zda zvolíte variantu klika s klikou a klika s koulí s druhé venkovní strany.