Vítkovice ve ztrátě

Vítkovice ve ztrátě. Ztráta se dostala do několika miliard

I když by se dalo říct, že ekonomika v České republice roste, neznamená to, že by prosperovaly všechny společnosti. Čím dál více firem se dostává do červených čísel. Například nyní se do ztráty dostala i společnost Vítkovice, a. s., která se zaměřuje na zastřešující služby pro svou dceřinu společnost, kterou je skupina Vítkovice Machinery Group. Jelikož se nyní zjišťovaly stavy po druhém čtvrtleté letošního roku, zjistilo se, jestli firmy hospodařily se ztrátou či nikoli. A jak jsme již zmínili, společnost Vítkovice, a. s. bohužel hospodařila se ztrátou, a to ne milionovou, ale rovnou miliardovou.

Kdyby se jednalo o milionovou ztrátu, byla by to kalamita, ale ještě ne tak hrozná. Jenže firma Vítkovice, a. s. se bohužel dostala rovnou do miliardové ztráty. Pokud bychom měli srovnávat například s předloňským rokem, mluvili bychom o nárůstu ztráty o 3,3 miliardy.

Jaká je aktuální ztráta?

Aktuální ztráta je tedy obrovská, což lze poznat podle toho, že jsme nyní přiblížili ztrátu, s níž se firma potýkala předloňský rok. Aktuální výše ztráty, s níž se nyní firma potýká, je neuvěřitelných 4,5 miliardy korun.

Co může za zbytečně velkou ztrátu?

Nyní se nabízí otázka, co vlastně může za tak obrovskou ztrátu společnosti. Podle samotné společnosti jsou za ztrátou mimořádné účetní operace, které podle všeho souvisely s ekonomickým vývojem dceřiných společností, které firma Vítkovice, a. s. zastřešuje.

Ztráta sice z části byla uhrazena z nerozděleného zisku, bohužel se nepodařilo ztrátu anulovat.

Za loňský rok firma vydělala necelou miliardu korun. Předloňský rok byl o několik set milionů lepší. Abychom byli konkrétní, během loňského roku si firma vydělala 977 milionů korun, předcházející rok 1,18 miliard.

V dceřiné společnosti Vítkovice Machinery Group se v současné době nachází zhruba dvacet firem.