Apple má problém

Apple hlásí další problém. Tentokrát se týká nového iOS

Vlastníte zařízení od spoelčnosti Apple? Možná jste se i vy v nedávné době setkali s jistými problémy. I když se společnost Apple řadí k těm největším americkým gigantům a je označována za jednoho z nejlepších výrobců mobilních telefonů a jiných podobných zařízení, ani tato firma není stoprocentní. Potvrdilo se to zejména nedávno, kdy Apple spustil nový systém iOS. Ten se však nepovedl, po aktualizaci se hlásí jedna velká chyba, a sice nejsou instalovat aplikace.

Jak jsme zmínili, chyba se vyskytuje jenom u nového systému iOS, tedy konkrétně u verze 11.4.1. Jedná se o nejnovější verzi, kterou nabádá Apple zařízení instalovat či aktualizovat. Jenže pokud tak uděláte, najednou nelze stahovat aplikace, dokonce není možné ani aktualizovat aplikace stávající.

Pokud se vám to také stalo, buďte v klidu. Nejste totiž jediní. Jestli byste následně pátrali na internetu, zjistili byste, že existují stovky lidí, kteří mají ten samý problém jako vy. Je to tedy skutečně vina amerického giganta, který se ke své chybě přiznal.

Co dělat?

Otázkou ale je, co v takové situaci dělat. Jestli jste vlastníkem například iPhonu, víte, že se k té předešlé iOS verzi nemůžete vrátit. Obecně tak lze říct, že nemůžete dělat nic. Mnozí lidé to zkouší reklamovat v Apple Storech, ale zatím ani oprava nepřichází v úvahu. Podle odborníků se teď musí jenom čekat na to, až se do světa vypustí další, novější aktualizace iOS.

Proč nelze chybu opravit?

V Apple Storech vždycky tvrdí, že opraví všechno, případně Apple zařízení vymění. Jenže jelikož nový systém iOS postihuje naprosto všechna zařízení, výměna nepřichází v úvahu, je totiž naprosto nesmyslná. Oprava ale taky není možná, protože ani samotná firma netuší, jak k chybě došlo, co ji způsobilo či proč se vůbec vyskytla.

Ví se jen to, že v současné době postihuje iPhony a také iPady a že už několik stovek lidí problém zaznamenaly.