seznam UNESCO

Sedm míst, která se přidala na seznam UNESCO

Přemýšlíte nad tím, kam vyrazit na dovolenou nebo na prodloužený víkend? Typické destinace, jako je Londýn nebo Paříž, vás už omrzeli a chcete se vydat tam, kam jen tak někdo nezamíří? Pokud ano, je načase se vydat na místa, která se nově zapsala na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Podle odhadů se jich na seznam plný památek a dech beroucích míst zapsalo zhruba devatenáct, ovšem my se zaměříme jenom na sedm z nich, která jsou nejvýraznější a nejkrásnější.

Arabské město Medina Azahara

Jestli se budete nacházet ve Španělsku, vydejte se také do arabského města Medina Azahara. Jedná se o archeologické naleziště, jehož vznik se datuje až do desátého století. Toto město se považovalo za sídlo Córdobského chalifátu a prosperovalo poměrně dlouhou dobu. Když došlo k zániku chalifátu, město se ztratilo i z mapy. Dalo by se říct, že město bylo dlouhou zapomenuto. Objevilo se až ve dvacátém století, kdy se konkrétně objevily pozůstatky města. Dnes se konečně město zapsalo na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Naumburská katedrála

Když projíždíte východní částí německé Durynské kotliny, jistě si všimnete krásné Naumburské katedrály, která se vypíná nad celou zmiňovanou východní částí. I tato katedrála se dostala k na seznam UNESCO.

Sansa

Buddhistických klášterů je na světě habaděj, ale Sansa je jenom jedna. Proto byla zapsána na seznam UNESCO.

Barbeton Makhonjwa

Abychom neopomněli ani taková místa, která se na světě nenachází jenom v podobě klášterů nebo kostelů, je třeba zmínit i pohoří Barbeton Makhonjwa, které najdeme v Jižní Africe.

Pimachiowin Aki

Krásná lesnatá krajina nacházející se v Kanadě se také konečně dočkala velkého úspěchu, a sice také se dostala na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Thimlich Ohinga

Pokud se budete nacházet v Keni, určitě navštivte také archeologické naleziště zvané Thimlich Ohinga.

Ivrea

Sedmým místem, které se nově zapsalo na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, je krásné průmyslové město Ivrea.