Art deco styl

Tři rady, díky kterým zařídíme svůj dům do stylu art deco

Každou domácnost lze zařídit naprosto jinak, každý majitel domu se může vyřádit a může svůj dům zařídit tak, jak se mu zlíbí. Mnozí lidé nechtějí mít domácnost moderní, nechtějí ji mít podle aktuálních módních trendů, proto volí jiné styly, do nichž zařídí svou domácnost. Mnozí se zaměřují na dřevěné anglické bydlení, které je specifické svým masivním nábytkem, jiní preferují skandinávské bydlení, které je zase úžasné díky své jednoduchosti a jednobarevnosti. Abyste však vynikali svým domovem, doporučujeme zařídit svou domácnost do stylu art deco.

Pokud milujete dvacátá, třicátá léta nebo konkrétně filmové snímky, jako je Velký Gatsby nebo podobné fantastické filmové snímky, styl art deco si zamilujete na první pohled. Dříve se tento styl označoval jako styl pro bohaté, jelikož je specifický tím, že se všude všechno leskne. Ať už si pořizujete zrcadlo nebo stůl, všechno se musí lesknout nebo blyštit. Postupem času se však bydlení jako ze žurnálu stalo dostupné i pro jiné společenské vrstvy a svou domácnost si do tohoto stylu zařídil každý, kdo na to měl potřebné finance.

Dnes je styl art deco dostupný pro kohokoli. Ceny už nejsou tak výrazně vysoké, samozřejmě jsou vyšší, ale ne citelně. Pokud o domácnosti zařízené ve stylu art deco uvažujete, poradíme vám, jak by měla taková domácnost vypadat. Tady jsou tři rady.

1) Lesk

Jak jsme zmínili, domácnost zařízená do stylu art deco je specifická tím, že se v ní všechno blyští a leskne. Dominantní jsou zejména zlaté a stříbrné doplňky, které zaujmou pozornost na první pohled. Místnosti domu nevyplňujte jen lesklými doplňky, ale také lesklým, lakovaným nábytkem, který je pro styl art deco typický.

2) Bar

Součástí domů zařízených do stylu art deco jsou i bary, které byly obvykle pojízdné a nechyběly zejména v takových domácnostech, které vlastnili lidé spadající do vyšší vrstvy.

3) Obrazy

Dokonalou domácnost vykouzlíte i s pomocí obrazů, a to s pomocí takových, které připomínají třicátá či dřívější dvacátá léta. Ideální jsou i filmové plakáty.