Tanap velehory

TANAP – za nedotčenou přírodou do nejvyšších velehor severně od Alp

Tatranský národní park vznikl jako vůbec první národní park na Slovensku a v roce 1993 byl vyhlášen za přírodní Biosférickou rezervaci UNESCO. Na území TANAPU se setkáte s množstvím chráněných živočichů a rostlin. Kamzíkem – symbolem Tater, orlem skalním, medvědem hnědým nebo květinou plesnivcem alpínským. V období od 1. 11. do 15. 6. jsou kvůli bezpečnosti turistické chodníky ve vysokohorském terénu uzavřeny. Za zmínku stojí výchozí bod, město Poprad s historickým centrem a Podtatranským muzeem, ve kterém se můžete lépe seznámit s místním regionem.

Ze starého Smokovce na Hrebienok pohodlně a rychle

Svezte se lanovkou na atraktivní turistické místo ve Vysokých Tatrách Hrebienok pomocí pozemní lanové dráhy, kterou ocení obzvláště rodiny s dětmi. Lanovka je v provozu od 07:30 do 19 hodin v patnáctiminutových intervalech. Na Hrebienku, 1 285 metrů nad mořem uvidíte skoro 2,5 metrů vysokého medvěda Kuba, zdejší atrakci ze železa.

Krása z ledu

Návštěva se vyplatí určitě i v lednu, kdy se tady koná Tatry ice master – neoficiální mistrovství světa ve výrobě soch z ledu. Nezapomenutelný zážitek si sebou odnesete z návštěvy ledového Tatranského dómu.

Tip na ubytování

Odpočiňte si ve slovenských velehorách. Pro milovníky zimních sportů je správnou volbou Hotel FIS umístěný vedle lyžařského střediska Štrpské pleso.