Džíny v módě

Jak šel čas s džíny

Džíny tvoří základ každého šatníku. Dalo by se říct, že se jedná o nestárnoucí kousek, který využíváme a nosíme doslova neustále. Ať už je sezona letní nebo zimní, džíny se vždycky hodí a vždycky je dobré je mít v několika provedeních. I když jsou džíny nadčasově stylové, i ony se mění v závislosti s aktuálními trendy. Podívejme se tedy na to, jak šel čas s džíny.

Vše začalo zvonovými kalhotami a osmdesátými léty

Vzpomínáte si na zvonové kalhoty? Jistě si na ně vzpomínáte dostatečně dobře, jelikož se právě zvonové kalhoty opět probudily a vstoupily do módy. Málokdo ví, že právě zvonovými kalhotami to začalo, právě zvonové kalhoty či lépe řečení zvonové džíny rozpoutaly touhu po obrovském fenoménu jménem „džíny“. Tehdy, konkrétně v sedmdesátých a osmdesátých letech, zvonové džíny rozdělily společnost na dvě skupiny, a sice na ty, kteří je milovali, a na ty, kteří je nenáviděli. Dokonce i po letech je situace naprosto stejná. Bohužel zvonové džíny se jako módní comeback moc neujal, bohužel.

Následovaly bokové džíny

Následovaly džíny, které se ani krapet nepodobaly klasickým zvonovým kalhotám. Jednalo se o takzvané bokové džíny, kterým se zkráceně přezdívalo „bokovky“. Džíny byly úzké, někdy krapet rozšířené, ale jenom minimálně. Sahaly však jenom k bokům. Jelikož se jednalo o módní kousek, chtěly ho mít všechny ženy, a to bohužel i ty, které se zrovna nepyšnily hezkou postavou. Právě těmto ženám bokové džíny přidávaly na váze, jelikož zdůrazňovaly větší a neforemné boky svých majitelek. Naštěstí tato móda netrvala věčně.

Naštěstí přišly džíny do pasu

Jak jsme zmínili, naštěstí móda bokových džínů netrvala věčně a dlouho. Zanedlouho je vystřídaly džíny do pasu, které na druhou stranu zahalovaly nehezké boky a zdůrazňovaly dámské pozadí, ale tak hezky – elegantně a vkusně. Jejich nevýhodou bylo zvýrazňování bříška, které však nebylo tak bijící do očí.

Roztrhané džíny jako trend současnosti

Pokud bychom měli zmínit aktuální trend, došli bychom až k roztrhaným džínům, bez kterých dnes nedáme ani ránu. Jistě i vy jste majitelem roztrhaných džínů, ať už mají roztrhaná kolena nebo jsou roztrhaná po celé své délce.