Tři způsoby, jak si mohou děti zaplnit své prasátko

Tři způsoby, jak si mohou děti zaplnit své prasátko

Děti často touží po tom si vydělat nějaké peníze, které mohou využít na to, co chtějí. Rodiče ne všem dětem kupují všechno, po čem touží, to ale učí děti spořit si, aby si danou věc mohli koupit sami. Pokud chcete své rodiče podpořit ve vydělávání si, máme pro vás návrhy na tři aktivity, díky kterým si děti své prasátko mohou zaplnit. Jedná se o tři aktivity, které jsou prospěšné, děti je obvykle dělat nechtějí a rodičům to pomůže. Nechte se inspirovat.

Děti by se měli co nejdříve naučit hospodaření s penězi. Musí si co nejdříve uvědomit hodnotu peněz, že nic není zadarmo a že peníze se těžce vydělávají – jinými slovy se musí naučit, že bez práce nejsou

koláče. V případě, že nevíte, jak dětem pomoct spořit do jejich prasátka, máme pro vás několik tipů. Děti si nemohou přece dát peníze do pokladničky jen v době jejich narozenin, hodů nebo podobných věcí.

Počítejte společně příklady

Jednou z možností, jak zaplnit prasátko dětí, ale zároveň je naučit matematiku, která jim zrovna nejde, je platit jim za dobře spočítané příklady. Dětem, které se učit matematiku nechtějí, zaplaťte korunu za dobře spočítaný příklad. Zbavíte se tak drobných a dítě si do pokladničky nastřádá mince, které později dají velkou sumu, za níž si něco dobrého či pěkného koupí.

Třídění ponožek a další podobné práce

Samozřejmě mnohdy děti chtějí pomáhat samy, ale jindy se jim musí trochu pomoct. Jestliže toho máte nad hlavu, slibte dětem třeba dvacetikorunu za práce, které obvykle nemají na starosti, tedy třeba třídění ponožek. Samozřejmě je neplaťte za uklizený pokoj, jelikož by si v budoucnu pokoj bez zaplacení neuklízeli. Ale třídění ponožek není něco, co děti obvykle dělají.

Čtení

I když čtení by měla být běžná činnost, ne každé dítě ji provádí. Je proto nutné je k tomu motivovat, aby se děti vzdali svého počítače alespoň na pár hodin. Padesátikoruna za přečtenou knihu je pro děti na základní škole (druhý stupeň) zajímavá motivace.