Jak vypadá nejdelší motorka světa?

Jak vypadá nejdelší motorka světa?

Svět motorek je plný zajímavých věcí. Pokud jste milovníkem motorek, jistě vám žádná zajímavost neunikla. Motorky jsou koníčkem na celý život. Pokud si koupíte motorku, staráte se o ni jako o vlastní dítě, protože to přece jenom nebyla levná záležitost. Ke každé motorce je zapotřebí koupit si správné moto chrániče, moto oblečení a samozřejmě moto přilbu, bez které bychom neměli vyjet na silnici. K těm nejoblíbenějším motorkám se dnes řadí motorky Yamaha, ale za pozornost stojí i na nejdelší motorka světa.

Určitě jste o nejdelší motorce slyšeli. Jestliže se zajímáte o svět motorek, určitě vám tato nejdelší motorka neunikla. Je vlastně jakousi ikonou českého designu. Jedná se o nejdelší sériově vyráběné motorky všech dob, které známe pod názvem „Čechie-Böhmerland“, a zrodily se v Krásné Lipě na Děčínsku.

Jak vznikla nejdelší motorka světa?

Z kupy železa se zrodil základ starého veterána. Tak by se dal popsat zrod nejdelší motorky světa. Stojí za ním Zdeněk Novotný z Děčína, který již zmiňované železo koupil od jednoho známého konstruktéra za více jak sto třicet korun.

Mnoho lidí si možná při pohledu na motorku říká, že je to jenom krása oku lahodící, ale to je vlastně všechno. Myslí si, že taková motorka neujede ani kilometr, ale to se rozhodně pletou! Podle pana Novotného není nejdelší motorka jenom na okrasu. Jednou s ní ujeli dokonce osm set kilometrů přes Alpy v průsmycích.

Vzniklo jich hned několik

Tato nejdelší motorka není jediným unikátem. Vzniklo jich hned několik a každým rokem se v Krásné Lipy koná sraz všech majitelů těchto motorek. Pokud by vás zajímaly rozměry, tak základní provedení měřilo zhruba 3,17 metrů. Jedná se tedy jen o 80 centimetrů méně, než měří taková Škoda Fabia.

Jen pro zajímavost – v roce 2005 byla tato motorka zařazena mezi sto ikon českého designu.