diabetická retinopatie

Seznamte se s nemocí diabetická retinopatie

Jaké nemoci mohou sužovat člověka? Mnozí lidé se nejvíce obávají klasického nachlazení, další obávanou nemocí je rakovina, která bohužel často končí smrtí. Samozřejmě rakovina není jediná nebezpečná nemoc, nebezpečná je také diabetická retinopatie, která je oproti zmiňovanému nachlazení velmi závažná. Diabetická retinopatie je onemocnění zraku, které může vést až ke ztrátě zraku. Jestliže jste si mysleli, že syndrom suchého oka a zánět spojivek je to nejhorší, co vás mohlo potkat, pěkně jste se spletli.

Nemocí očí je opravdu mnoho. Mnohým dokonce ani nelze předcházet. Samozřejmě i u očních nemocí je možné určit rizikové faktory. Například i zmiňované diabetické retinopatie jsou rizikovým faktorem diabetici. Diabetická retinopatie je nejčastější cévní komplikace u cukrovky prvního i druhého typu.

Pokud tedy jste diabetik, navštěvujte svého očního lékaře. I když této nemoci nelze zcela předcházet, oční lékař může včas nemoc odhalit, čímž započne i včasná léčba.

Jaké jsou příznaky diabetické retinopatie?

Jestli vás trápí diabetická retinopatie poznáte tak, že ztratíte ostrost vidění, postupem času se však nemoc zhoršuje. Pokud hovoříme o diabetické retinopatii, hovoříme o poškození krevních cév v sítnici. To může vést až ke ztrátě zraku, v prvních stádiích nemoci je zrak jen poškozen, a to tak, že se ztratí ostrost, jak jsme zmínili.

Pokud se objeví právě tato vážná oční nemoc, jedná se pouze o signál, který upozorňuje na problémy v cévním systému.

Jak probíhá léčba onemocnění?

Léčba onemocnění probíhá pouze operativně, a to pomocí laseru. Každý pacient však musí být obeznámen s rizikem, že se nemoc nemusí podařit vyléčit. Úspěšnost léčby se totiž odvíjí od stádia nemoci. Pokud se nemoc odhalí pozdě, je možné, že ani laserová operace nepomůže. Pokud tedy patříte do rizikové skupiny a zhoršil se vám zrak, okamžitě zamiřte ke svému očnímu lékaři.