Seznamte se s největšími zabijáky našeho zdraví

Seznamte se s největšími zabijáky našeho zdraví

Rozhodli jste se konečně něco udělat pro své zdraví? Chcete své zdraví výrazně posilnit, chcete ho podpořit? V takovém případě byste se měli vyvarovat především několika věcem, které lze označit za zabijáky našeho zdraví. V případě, že nevíte, o co konkrétního se jedná, prozradíme vám to. Takových zabijáků je totiž opravdu mnoho a mnozí z nás se s nimi dostávají denně do kontaktu.  

Až příliš mnoho soli 

Největším problémem a zabijákem našeho zdraví je podle odborníků sůl. To, že opravdu moc solíme, potvrzuje i velká návštěvnost rychlých občerstvení, které aktuálně sídlí na každém rohu menšího i velkého města. Sice se bez soli neobejdeme, ale to neznamená, že bychom to měli se solí přehánět. Podle zdravotnické organizace je optimální množství soli pro dospělé zhruba šest gramů, což odpovídá jedné zarovnané čajové lžičce.  

Ptáte se, co se stane, když to se solí trochu přeženete? Dojde k zadržení vody v těle, začnou vznikat otoky a samozřejmě se vám zvýší i krevní tlak. Navíc výrazně zvýšíte riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.  

Až příliš mnoho alkoholu 

Pokud chcete mít zdraví opravdu pevné, měli byste se vyvarovat alkoholu. Lepší je se vyhnout i oblíbené “dvojce” u televizního pořadu, který sledujete pravidelně. Při konzumaci alkoholu trpí především játra, ale kromě nich alkohol devastuje i jiné orgány a části těla. Alkohol neprospívá například ani srdci.  

V případě, že popíjíte alkohol více, než byste měli, zvyšujete si také riziko vzniku některých druhů rakoviny.  

Žádný odpočinek 

I když si to mnozí lidé neuvědomují, i tím, že neodpočívají, si neprospívají. Zdraví máme jenom jedno a není dobré se vyčerpávat, vysilovat, přepínat se. Při nedostatečném odpočinku a přepracovanosti dochází ke stresu, což vede ke změnám prokrvení a také k poruchám výživy kůže.