Top čtyři balkonové květiny, které rozzáří váš balkon

Top čtyři balkonové květiny, které rozzáří váš balkon

Každý balkon by měl být plný balkonových rostlin. Prázdné balkony jsou nejen nehezké, ale také se na nich necítíte příjemně. V případě, že patříte k lidem, kteří si letos chtějí svůj balkon rozzářit všemi barvami, pak víme, s jakými balkonovými květinami to půjde jedna radost. Víme totiž, které balkonové květiny jsou v truhlících nejkrásnější.  

Když zamíříte do zahradnictví, najednou uvidíte celou řadu zajímavých květin, které kvetou do různých barev. Je těžké si vybrat jednu či dvě z nich. Navíc o mnohých balkonových květinách toho v obchodě moc nezjistíte. Vydejte se proto do zahradnictví za konkrétními květinami, o nichž se dozvíte nyní. Vybrali jsme vám čtyři balkonové rostliny, které váš balkon rozzáří tak, že půjde vidět na míle daleko. Navíc bude útulný a příjemný.  

Hledíkovka 

Jednou oblíbenou balkonovou rostlinou je takzvaná hledíkovka, která kvete zhruba od května až do srpna. Při výsadbě je třeba vybírat spíše polostín, místo by mělo být navíc chráněno před větrem. Průvan je nepřítel hledíkovky. Během kvetení se vyplatí ji sestřihnout, a to konkrétně po prvním kvetení. Tím zajistíme to, že bude kvést až do podzimu.  

Million bells 

Million bells nebo také miliony zvonků či jinak také minipetúnie – to jsou další květiny, které se hodí do truhlíků na balkon. Tato balkonová květina vyžaduje ke svému spokojenému růstu hlavně teplé a slunné místo, které je zároveň chráněné před větrem a deštěm. Pravidelná zálivka je nepostradatelná, během horkých dnů ji zalévejte i dvakrát denně.  

Kosmatec 

Na přímém slunci se dobře daří balkonové květině zvané kosmatec. Tato rostlina je poměrně nenáročná, nepotřebuje dokonce ani zvláštní přihnojování. Co vyžaduje, je ochrana před deštěm.  

Lobelka 

Lobelku často pěstujeme v záhonech, ovšem není to typická záhonová květina. Je možné ji zasadit i do truhlíků na balkon. Milují propustnou půdu, pravidelnou zálivku a libují si v dostatku světla. Jsou mimochodem bohaté na fosfor.