Vila Mirjana Podgora

Srdce malebné Makarské riviéry? Jednoznačně letovisko Podgora

Podogra patří mezi nejnavštěvovanější turistická střediska v Dalmácii. Nachází se na oblíbené Makarské riviéře. V posledních desetiletích prošla Podgora značným rozvojem, díky čemuž se změnila z malé vesničky ve velmi vyhledávané letovisko. Dnes město není jen oblíbeným místem pro dovolenou a odpočinek, ale také místem, které nabízí turistům řadu výletů a zážitků.

Krásné okolí Vás zaručeně učaruje

Pobřeží přímořského letoviska zdobí krásné oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Při procházení po promenádě s krásným kamenným nábřežím narazíte na plno restaurací a malebných kaváren. Podgora je od nepaměti velmi významným rybářským střediskem, není tedy divu, že zde najdete přístav plný rybářských lodí. Při procházkách po promenádě můžete využít výlety lodí na ostrovy Brač a Hvar nebo noční výlet lodí do města Makarská ve střední Dalmácii.

Místo plné zážitků

Letovisko je skvělým místem pro návštěvníky, kteří si sem přijeli odpočinout na krásných plážích a načerpat novou energii ze slunečních paprsků. Pro všechny sportovní nadšence zase Podgora nabízí plno turistických atrakcí, mezi které patří velmi oblíbené vodní sporty. Kromě plavání a potápění můžete využít také vodní lyžování, windsurfing, veslování či jachting. Pokud chcete zůstat radši nohama pevně na zemi, můžete využít tenisové kurty, volejbalové a fotbalové hřiště či minigolf. Jestli rádi objevujete cizí kulturu a zvyky, určitě sem přijeďte v polovině srpna na nejznámější slavnost, kterou je tradiční Den města Podgora. Událost se slaví v den svátku svatého Vincenta, který je patronem města. Můžete si tak poslechnout jejich typickou hudbu a poznat místní tradice obyvatel.

Tajemství ukrytá hluboko pod povrchem

V městečku vyvěrá několik léčivých pramenů. Tím nejznámějším je slaný pramen Klokun, který díky svému složení příznivě působí na lidský organismus a vy se tak opět budete cítit odpočatí a plní síly.

Kde hledat ubytování?

Skvělým lákadlem pro ubytování v Podgoře je vila Mirjana, která se nachází v krásném prostředí, pouhých 30 m od moře. Pokud potřebujete s výběrem ubytování poradit, obraťte se na CK Rywal, která Vám se vším ochotně pomůže.