Cestovatelské knihy

Knihy, které nás donutí sbalit si kufr a odcestovat

Cestování je pro mnohé lidi lákavé, bohužel ne každý se odhodlá a vyrazí do neprozkoumaných částí světa. Někteří se samozřejmě nebojí opustit svou komfortní zónu. Právě tito lidé zažívají denně obrovská dobrodružství, o nichž vypráví těm, kteří o cestování jenom sní. Každý člověk by se měl snažit, aby jeho život byl plný příběhů a zážitků, o nichž může vyprávět. Nikdo přece nechce na smrtelné posteli zjistit, že jeho život byl jen honbou za snovým místem v zaměstnání, o které stejně přišel, protože ho vyměnil mladší jedinec. Pokud se bojíte odcestovat, přečtěte si jednu z následujících knih, které vás vytáhnou z komfortní zóny.

Knih o cestování bylo napsáno hodně, ovšem jen málokterá je tak poutavá, že dokáže i toho největšího lenivce vytáhnout z postele. Přinášíme vám výpis těch nejatraktivnějších knih o cestování, které vás vmžiku donutí sbalit si kufr a odcestovat. Jakou část světa prozkoumáte v blízké době vy?

Cestování – nejlepší životní investice

Lukáš Kerhart napsal v nedávné době velmi atraktivní knihu nazvanou „Cestování – největší životní investice“ v niž každého čtenáře zavede především do Kanady. Je vhodná zejména pro mladé lidi, kteří teprve ukončili střední nebo vysokou školu a vlastně nevědí, kam se vydat či co dělat. Kniha říká, že by se zprvu mělo investovat do cestování, protože díky poznávání jiných míst poznáte dokonale i sami sebe.

Kniha je plná inspirativních příběhů, které doslova „nakopnou“.

Praha neznámá

Mnozí z nás mají procestovaný svět, ale neviděli celou Českou republiku. Právě pro ně je určena kniha nazvaná „Praha neznámá“, kterou napsal Petr Ryska. Kniha každému turistovi odhalí místa, která stojí v Praze za navštívení. Nejsou to místa, za kterými se ženou davy zahraničních turistů, jsou to naopak místa, která se pojí s jistým příběhem české minulosti.