Španělsko

Španělsko – kouzelná dovolená a skvělá zábava

Španělsko láká turisty svými krásnými plážemi a sluníčkem, nádherné památky a dobré jídlo, dobře rozvinutá infrastruktura hotelů a všechny druhy zábavy pro děti i dospělé.

Španělsko přináší toto potěšení:

  • Zajímavá historie a architektury.
  • Velkolepé kulturní události.
  • Koupání v teplé vodě, opalování, krásné pláže.
  • Kouzelné obchůdky a restaurace.
  • Návštěva atrakcí a zábavních podniků.
  • Seznámení se světem vody v akváriích.
  • Prozkoumat krásné zákoutí přírody.

Španělsko nabízí možnost trávit volné chvíle v různých turistických oblastech této země a to nejen v rámci pevniny (např. Severní Španělsko, Andalusie), ale i na Kanárských ostrovech ležících v Atlantiku nebo na Baleárských ostrovech (např. Ibiza, Mallorca) nacházejících se ve Středozemním moři, které jsou součástí Španělska.

Milujeme nákupy

Španělsko nabízí nesčetné množství uliček přeplněných obchůdky s různým sortimentem. Pro zajímavost nejbohatší člověk Španělska (AmancioOrtega), zakladatel, majitel, mozek sítě celosvětově oblíbených mainstreamových značek (Zara, Stradivarius, Berschka, Oysho, Pull and Bear, …) jeGalícijčan , a svůj první obchod otevřel v Coruňe, bývalém hlavním městě Galicie.

Španělsko – kolébka velkých umělců

Panuje názor, že jsou Španělé nesmírně líní. Oni sami tvrdí, že slavná siesta není na to, aby si odpočinuli, ale aby mohli odpoledne chvíli snít. Je to země velkých umělců jako Picasso, Velázquez, nebo Goya, umění nenajdete jen v jejich mnoha muzeích, ale také na každé ulici – umění žít a vychutnávat si život. Ve velkolepém hlavním městě Madrid se vše točí kolem Slunce – hlavního náměstí. Barcelona je hrdé hlavní město Katalánska se slavnou ulicí La Rambla a impozantními stavbami génia Antoni Gaudího.

Proč se Katalánci necítí být Španěly?

Kolébka španělské kultury je v Andalusii. Bílé domky s barevnými okenicemi, květy, úzké klikaté uličky a masivní zdobené brány. Města jako Granada, Sevilla, Cordoba, Malaga nebo Cádiz. Odtud pochází flamenco, býčí zápasy, olivový olej, prvotřídní šunka visící ze stropů malých Barika, slaďoučké víno a dokonce i cikánka Carmen.