cestujte

Cestujte pouze s batohem, nikoliv s kufrem

Pod pojmem cestování si většina lidí vybaví pouze moře nebo jiné zahraniční země, kde je bohatá kultura a kde památky jsou na každém rohu. Vybaví si však také hotely a nejrůznější luxusní pokoje, do kterých se s jejich platem nikdy nebudou moct podívat. Ostatně na druhou stranu si však taky vybaví to, že by se možná mohli začít rozhodovat pro aktuální dovolenou, na níž se vypraví ještě tento rok. Jenže cestování není vyvalování se u vody či u moře, není to pouze sídlení v luxusních apartmánech, kde se o vás bude každým dnem starat pokojová služba. Je to o poznávání světa, ale trochu jinak.

Správný význam cestování je přece vzít si batoh na záda a jít vstříc dobrodružstvím na vlastní pěst. Není přece nic hezčího, než když můžete procestovat krásné ostrovy na vlastních nohách, zastavit se tam, kde chcete, koupit si jídlo, jaké chcete a spát pod širým mořem někde na pláži při poslouchání šumění moře. Nejhezčí je pak následné probouzení se s východem slunce. Ten pohled se vám vryje do paměti tak, že se rozhodnete procestovat i celý život.

Naštěstí se tento trend cestování zase dostává do kurzu

Je skvělé, že se lidé najednou odpíchli od toho, že musí kupovat či pronajímat si nejdražší pokoje v luxusních hotelech, ale že konečně místo kufru vezmou pouze batoh, do kterého dají to nejnutnější, a vydají se vstříc velkému letnímu dobrodružství, které jim dá mnohem více, než pouze navigování se s průvodcem, který ukáže jen to, co jste si zaplatili.

Mezi velmi oblíbené ostrovy, na kterých se takto cestuje, je například Bali nebo také bývalá portugalská kolonie Goa. Obě tato místa jsou vhodná pro takové cestování pouze s batohem na zádech. Mnohdy navíc pochopíte, že takové cestování je možná daleko příjemnější, než tahání se s velkými kufry, jež si navíc mnohdy musíme zaplatit, protože jich máme více, než je předepsané. Navíc takové dovolené mají jednu výhodu, a sice nemusíte stále přemýšlet nad tím, co si všechno sbalit. Sbalíte si jen to nejnutnější, což jsou především hygienické potřeby, něco na převlečení a jiné podobné záležitosti, vezmete si spacák a zamíříte vstříc nečekaným situacím, které ve vás však zanechají ty nejlepší vzpomínky.