Dubaj

Krásná a odvrácená tvář Dubaje

Moderní Dubaj je nazývána městským fenomén. V roce 2015 se stal čtvrtým městem na světě návštěvnosti. Turisty láká na bezmračnou oblohu, bílé a zlaté pláže s mírně svažitým vstupem do teplého moře, neuvěřitelně vysoká úroveň služeb, bezkonkurenční výběr výrobků v obchodech a spousta zábavy pro dospělé i děti.

V Dubaji je mnoho oblastí, které odrážejí kosmopolitní charakter města, kde jsou hotely pro turisty s různými zájmy. Centrální oblast DowntownDubaije zaměřena na zábavu pro dospělé a děti, stejně jako mnoho hotelů. Zde se nalézají kašny show, akvárium, kluziště, stejně jako na světě nejvyšší věž BurjKhalifa, 828 metrů vysoká, která nabízí úžasný výhled na město. Ve spodní části budovy je největší nákupní centrum «Dubaj Mall» s řadou obchodů a zábavy pro celou rodinu; a na umělém jezeře se každý večer koná slavná Dubaj fontána show.

Ostrov Palm Jumeirah

Ostrov Palm Jumeirah je jedním z nejprestižnějších oblastí v Dubaji. K dispozici jsou luxusní pěti-hvězdičkové hotely, z nichž každý má vlastní soukromou pláž, různé luxusní restaurace a lázně. Milovníci historie by měli navštívit Al-Fahidi – historický architektonický celek s bludištěm vinutých uliček a domy postavených v tradičním arabském stylu. V pevnosti Al Fahidise nachází Muzeum v Dubaji, která je věnovaná historii emirátu.

Nová oblast Dubaje

Zde patří JumeirahBeach Residence a Dubajský přístav. Ohromí vás velkolepá městská písečná pláž s aquaparkem a nafukovacími atrakcemi, nechybí «TheBeachMall» nádherné butiky. Dubaj Marina je známá svými moderními hotely, zálivem s kotvišť pro jachty a možnost nákupu v «Dubai Marina Mall». Pláže této oblasti jsou od hotelů cca 5 – 10 minut cesty. Navzdory skutečnosti, že Dubaj je živé město, je zde možnost se dostat pryč od shonu a užít si přírodu v poušti.

Odvracená tvář Dubaje

  • Velké vedro po celý rok. V červenci teploty vystupují nad 40 stupňů.
  • V Dubaji je draho od ubytování až po jídlo.
  • Mají tu přísné zákony ohledně pití alkoholu, nesmíte ho pít ani na pláži.
  • Ženy se zde mohou opalovat v bikinách jen na vyhrazených místech, protože jde stále o muslimskou zemi.
  • Městská hromadná doprava je nevyhovující a metro ani zdaleka nepokrývá celé město.
  • Dubaj není budovaný pro pěší chodce, auto je nutnost. Chodníky a parky na příjemnou procházku? V Dubaji ne.
  • V Dubaji přechladnete z klimatizace se kterou to tu přehánějí. Od nákupních center až po taxíky a metra. Zima!