květnové květiny

Se začátkem května zasaďte řadu jarních květin!

Letošní jaro bylo opravdu dočista aprílové. Počasí si z nás dělalo legraci, protože ze začátku března jsme se mohli radovat ze stále rostoucích teplot a z velmi příjemného sluníčka. Na druhou stranu jsme duben prožili schovaní doma, protože venku bylo nepříjemně chladno. Pršelo a na různých místech České republiky dokonce i padal sníh a mrzlo. Naštěstí to nepostihlo všechny místa Česka, proto někteří lidé mohli být v klidu a mohli si užívat sice chladnějšího, ale ne úplně mrazivého počasí.

Ostatně toto počasí znemožnilo řadě zahradníků to, že nemohli nasadit všechny sazeničky, které chtěli. Jednoho dne se rozhodli zasadit klasickou zeleninu, mezi kterou se řadí například mrkev nebo celer, druhý den se však obávali o svou úrodu, protože půda najednou zmrzla rychlostí blesku. O jejich úrodě se tedy ukáže až během teplých měsíců, kdy sazeničky vyrostou.

Začátek května se nese ale už v příjemném duchu. Teploty sahají opravdu vysoko a sluníčko konečně naplno ukazuje své paprsky. Sice sem tam zaprší, ale to přece k tomuto ročnímu období naprosto patří. Rozhodně bychom však měli využít tuto situaci a zkrášlit si například zahradu oblíbenými květinami, které nám vždy zpříjemní nejen jarní, ale také i letní měsíce. Navíc pestrobarevná zahrada bude skvělým místem, kde se bude v létě příjemně grilovat nejen s rodinou, ale také i s přáteli.

Jaké květiny si zasadit do naší zahrady?

Mezi nejpopulárnější květiny, které si lidé sadí na svých zahradách a které mnohdy dokonce vyraší i samy, patří jednoznačně narcisy. Tyto žluté krásky jsou tak oblíbené, že si je lidé trhají nejčastěji do váz do domu, protože vědí, že na zahradě opět zanedlouho vykvetou. Jsou velice půvabné a svou žlutou pestrou barvou zpříjemní i deštivý den. Drobné keříky růží jsou také velkým oblíbencem. Nemusíte sadit obrovské keře růží, stačí, když si do malého květináče nebo do nějaké dózy, kterou posadíte na vaši skalku, nasadíte drobné keříky, na nichž vyrostou pouze ty nejdrobnější barevné růže. Co je malé, to je přece i milé!