kryptoměna

Proč se Rusko stále více zajímá o kryptoměnu?

Rusko se rozhodlo legalizovat používání kryptoměn. Připravovaný návrh zákona nabízí právní rámec pro obchodování s virtuální měnouBitcoin, Dash, Ether a další. Přitom nedávno bylo v Rusku zakázáno tyto měny využívat. Proč se názor ruské vlády náhle změnil? Rusko se potřebuje vyrovnat se svými potížemi v bankovním sektoru a jejich dopadem na ekonomiku země. Ceny ropy poklesly a Spojené státy spolu s Evropskou unií uvalily na zemi sankce, které pozastavily zahraniční investice.  V posledních třech letech bylo zavřených téměř 100 bank. Zavírání bank je drahé. Celý proces stál dosud Agenturu pro pojištění vkladů (APV) již $ 50 miliard.

Neefektivnost podnikání není přímo spojena s bankovním sektorem

Rusko má osobní podnikatelskou kulturu, především v regionech. Ředitelé společností jsou blízkými přáteli majitelů bank. Toto propojení způsobuje, že události v bankovním sektoru mohou nepřímo ovlivnit fungování společností.Nejčastějšími trestnými činy, kterých se dopouštěly zavřené banky, bylo půjčování peněz společnostem bez reálné podnikatelské činnosti, poskytování fiktivních půjček fyzickým osobám a podvody týkající se cenných papírů.

Stop podvodům

Současný bankovní systém je neprůhledný. Vláda se snaží najít způsob, jak podvodům předcházet už v jeho počátku. Jedním z možných řešení je zavádění technologií, které by pomohly pachatele identifikovat v reálném čase. A to je důvod, proč se ruská vláda začala zajímat o kryptoměnu, kterou nevydává stát. Tradiční měny jsou tištěné vládními organizacemi av oběhu jsou přítomny ve své fyzické podobě. Kryptoměny existují výlučně v digitálním světě. Nejúspěšnější kryptoměna současnosti je Bitcoin, který lze nakoupit pomocí tradiční měny na bitcoinových burzách nebo přímo v bankách. V zemích, kde jekryptoměna legálním platidlem, za ně mohou nakupovat zboží a služby. Bitcoin však nabízí mnohem méně anonymity než předchozí digitální měny. Je postaven na obchodním systému s názvem blockchain, který umožňuje sledování uživatelských transakcí.