nejhorší místa

10 nejhorších míst na naší planetě

Neúprosně se blíží letní sezóna, která nás bude nutit si vybrat neobvyklé místo a jet na dovolenou, povětšinou preferujeme exotické prostředí. Na Zemi existuje stovky nejlepších, nejkrásnějších míst stojících za návštěvu. Ovšem existují i taková, kde můžete prožít jen hrůzu a děs. Nabízíme TOP desítku, těch nejhorších míst na naší planetě.

1. V horní části Mount Washington, DC

Jde o velmi krásné, ale přitom je toděsivé místo. Výška píku je pouhých 1917 metrů, ale jeho vrchol je pro návštěvníky mnohem nebezpečnější, než nejvyšší bod Mount Everest. Mount Washington má obrovskou rychlost větru, dosahující světový rekord na zemi. V dubnu 1934, vzduchové masy zde dosáhly maximální rychlosti 372 km / h. Budova a zařízení extrémní meteorologické stanice je naštěstí schopna odolat rychlosti větru až 500 kilometrů za hodinu.

2. Poušť Danakil

Danakil poušť v severní je hotové „peklo na zemi“. Ideální místo pro natáčení hororu. Jde snad o nejvíce bizarní krajinu planety. Jakmile se octnete v poušti – nemusíte už toužit po letu na Mars. Kromě toho, v regionu Afar Etiopie, napůl civilizované kmeny lidí pravidelně chodí po válečné stezce pro vodu a jídlo. Desetiletí chlapci s puškami a kulomety by mohli být, dalším nepříjemným překvapením.

3. Kanibalové v Nové Guineji

Město Port Moresby – nejnebezpečnější ze světových metropolích. Od moře vypadá velmi atraktivní: Ve skutečnosti je to pro bělochy hrozné místo.   Papuanci v lese zabíjejí cizince a jedí je kvůli nedostatku bílkovin v jejich tradiční stravě.

4. Les sebevrahů

Aokigahara – to je starý les na úpatí posvátné hoře Fuji v Japonsku. Lidé se tam už bojí chodit i přes den na houby.  Les má historickou spojitost s démony z japonské mytologie a je velmi oblíbeným cílem sebevrahů. Vše začalo od počátku roku 1950. Za půl století Aokigaharasi vzala těla více než 500 dobrovolníků.

5. Kostnice

Kupodivu je zde zařazená i naše země, přestože útulná, civilizovaná Česká republika nemůže být nazývaná hroznou zemí. Přesto děsí turisty naše slavnákostnice u Kutné Hory.Po morové ráně roku 1318 zde bylo pochováno na 30 tisíc zesnulých, dalších 10 tisíc mrtvých pojal hřbitov během husitských válek. Unikátní kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi.

6. Vězení Dabži ve Lhase

V tibetském vězení jsou od roku 1965 uvězněni povstalečtí tibetští lámové. Zde, za ostnatým drátem je více mnichů než v kterémkoli jednom buddhistickém klášteře.

7. Muzeum hororových příběhů ve Filadelfii

Muzeum bylo založeno v roce 1858 Dr. Thomasem DentemMütterem a je skutečně určeno jen pro silné povahy. Vstupenka do svatyně lékařské vědy je v hodnotě $. 14 Na displeji se zobrazují všechny druhy nemocí, je zde největší sbírka amerických lebek.Mütterovo muzeum totiž za více než 200 let své existence nashromáždilo neuvěřitelné lidské abnormality.

8. Hrozná Afrika – genocida ve Rwandě

Rwandská genocida – masové vyvražďování etnické skupiny Tutsijů od dubna do června v roce 1994. Hutuští radikálové během ní zavraždili až milion obyvatel Rwandy a 2,5 milionu lidí bylo vyhnáno nebo vězněno. Vězni dodnes si nemají kde lehnout, ve stoje jim hnijí nohy, řetězy na rukou mají zařezané do živého masa. Z hladu dokonce ohlodávají paty spoluvězňů.

9. Město v odpadcích

V Indii žijí ve slumech desítky milionů lidí. Ve svých stanech mají pořádek, ale odpadky hází na ulici, kde v nich přes den žijí. Smrad, neuvěřitelná špína – řešení není nadohled.

10. Somálsko hlavní město Mogadishu

Po občanské válce v roce 1993, zde stále panuje strach, bída, hlad a utrpení. Lidé umírají velmi mladí bez vyhlídky na lepší časy.