nizozemsko

Nizozemsko – objevte krásy této pobřežní země

Nizozemsko díky své historii a přírodním krásám je pro turisty velmi atraktivní. Holandsko je proslaveno svými tulipány a dalšími květinami – změť barev a vůní nenechá nikoho lhostejným. Slavný květinový park Keukenhof se nachází jen 30 kilometrů od Amsterdamu, ale otevřený je pouze od poloviny února do poloviny května. Určitě si nenechte ujít tuto příležitost, a pokochejte se krásnou zahradou Evropy.  Pokračujeme v květinovém tématu a vítejme v Aalsmeer, kde se konají největší světové květinové aukce „FloraHolland“. Každý den sem z celého světa přivážejímilióny květin, aby se účastnili dražby. Aukce je otevřena v dopoledních hodinách čtyři dny v týdnu od 07:00, a čím dříve přijdete, tím víceuvidíte, třeba jak se zde v časných ranních hodinách pracuje na plné obrátky. Galerie pro návštěvníky se nachází v prvním patře velkého skladu, a navíc můžete sledovat fascinující podívanou: jak neobyčejně rychle a koordinovaně přivážejí na aukcikvětinové vozíky plné jasných barev.

Haag – sídlo vlády a krále

Ačkoli hlavní město Nizozemí je Amsterdam, tak v Haagu se nalézá sídlo krále, parlamentu, vlády a Mezinárodního soudního dvora včetně dalších mezinárodních organizací, zastupitelských úřadů a kanceláří nadnárodních společností. Dispozice města je skvostná – široké ulice a parky, velkolepá architektura Haguese naprosto může srovnávat s veselým a živým Amsterdamem. Zvláštní kulturní atrakcí v Haagu je galerie Mauritshuiss unikátní sbírkou děl nizozemských malířů.  Svou návštěvu v tomto nádherném městě můžete zakončit procházkou na pobřeží Severního moře, na pláži v Scheveningenu. A pokudvám zbydou nějaké síly navíc, můžete navštívit akvárium nebo muzikál v Circus-Theater.

Rotterdam – druhé největší město v Nizozemsku

Další město v Jižní Holandsku, hodné pozornosti je Rotterdam – největší přístav na světě. Kromě dopravy a strojírenství, je také městem kultury a umění, proslavené architektonickými památkami: Cube House, Erasmův most, první výšková budovy HetWitteHuisEurope. A jen čtvrt hodiny jízdy vlakem mezi Rotterdamem a Haagem, se nalézá další zajímavé město Delft, s kanály a domy, připomínající Amsterdam. Na všechny návštěvníky působí uklidňující a útulným dojmem. Vzpomeňme si na „Dívku s perlou“? Ano, jeho autor, největší malíř zlatého věku holandského umění, Jan Vermeer žil právě zde. A samozřejmě, město je známé pro své slavné modré a bílé Delftware, kde se nalézá 32 porcelánek, kde skláři pracují již od 17. století.

Nizozemsko – nezapomenutelný zážitek!