Přichází podzim. Jak v tomto období lovit kapry?

Přichází podzim. Jak v tomto období lovit kapry?

Léto se neslo ve znamení rybolovu. Zejména ti vášniví rybáři se však svého koníčku ještě nechtějí vzdávat, proto hledají místa, kde by se dalo lovit i během přicházejícího podzimu. Naštěstí podzim není ročním obdobím, ve kterém bychom už museli s rybolovem seknout. Pokud budete dodržovat několik pravidel, hravě chytnete kapra i v těchto pochmurných, chladnějších dnech. 

Kvalitní krmení je základem úspěchu

Aby bylo podzimní rybaření úspěšné, je třeba se zaměřit především na kvalitní krmení. Ať už při rybaření preferujete krmné boilies nebo obyčejnou kukuřici, v každém případě na jejich kvalitě záleží. 

Během podzimního rybaření pamatujte na jednu věc, a sice kapry krmte tak, aby to mělo smysl. Kvalitní krmení je tedy jedna věc, druhá věc je krmit kapry v dostatečném množství. Nevyplácí se kapry překrmovat. 

Raději vytvářejte menší, leč atraktivní nástrahy, kterým kapr neodolá. Konkrétně mluvíme o tom, abyste do nástrahy přidali takovou surovinu, ze které se kapr může doslova pominout. Pakliže neuděláte nástrahu dostatečně atraktivní, kapr si jí ani nevšimne, doslova ji ani nezaregistruje. Kapr musí hned na první pohled poznat, že je nástraha plná zajímavých surovin či živin, které mu pomohou vytvořit si tukovou zásobu pro nadcházející zimu. V nástraze by ideálně neměly chybět živočišné suroviny, jako jsou moučky nebo dipy. 

Na výběru místa záleží

Aby bylo podzimní rybaření opravdu úspěšné, je velice důležité najít ideální místo na lov kaprů. Nejeden profesionální rybář je toho názoru, že správné lovné místo je tím klíčovým faktorem, který má vliv na úspěšnost rybaření. 

Úkolem rybáře je najít takzvanou klidovou zónu, kterou kapři vyhledávají. Většinou se jedná o rybníky nebo jezera se dnem plných terénních nerovností, které je chráněné před podvodními proudy.