Pearlcore jako nejžhavější trend letošního roku

Pearlcore jako nejžhavější trend letošního roku 

Perly jsou odpradávna spojované s ženskostí a elegancí. A v letošním roce zažívají renesanci v takové míře, jako ještě nikdy předtím. Jsou považované za symbol perfektnosti, dlouhověkosti a plodnosti, a jelikož je jejich získávání obtížné, jsou také poměrně drahé. Samozřejmě dnes existují i umělé perly, které jsou na první pohled k nerozeznání od pravých. A toho využívá trend zvaný pearlcore. 

Perly ke každé příležitosti 

Perly se nosí nejen v podobě šperků, ale i na oblečení, kabelkách a vlasových ozdobách. Jak je nosit? Držte se pravidla, že čím neformálnější událost, tím menší by měly být perly. Na každodenní nošení, do města nebo do práce se ozdobte jen nenápadnými perlovými náušnicemi, na svatbu si vezměte výrazný perlový náhrdelník nebo kabelku ozdobenou velkými perlami. 

Pokud chcete převzít něco z pearlcore, perly by měly být tím nejvýraznějším doplňkem, který na sobě budete mít. Ať už si oblečete tričko s vyšitými perličkami nebo několik perlových náramků, už je nekombinujte s výraznými plastovými šperky nebo pestrobarevnou sukní. Nebojte se ale kombinovat perly ani se sportovním outfitem. 

Každý si najde to své 

Nejste typ, který by si potrpěl na šperky? Perly dominují i kabelkám, kde mohou sloužit místo klasického popruhu, nebo jsou s nimi přímo pošité. Čím dál tím častěji se perlami setkáváme také na botách ve formě různých ozdob, na šatech a košilích místo knoflíků, a dokonce i na vlasových gumičkách. Vybere si tak opravdu každý. 

Jak nám ukazují celebrity, trend pearlcore se nevyhýbá ani mužům, kteří často volí jako doplněk perlové náušnice, prsteny nebo náhrdelníky. Nabízí možnost, jak setřít hranici mezi pánskou a dámskou módou. Tak jako tak ale nezapomeňte na to, že nic se nesmí přehánět. Perly mají stále působit elegantně, nikoliv výstředně. Pokud si pořídíte několik kousků oblečení a doplňků s perlami, nenoste je všechny najednou, jinak budou působit lacině.