Období sušení ovoce a hřibů je tady

Období sušení ovoce a hřibů je tady. Jakou sušičku volit?

Jelikož jsme sklidili úrodu, kterou jsme si letos vypěstovali, je načase ji zpracovat. Drtivá většina z nás vyrábí domácí sirupy, jiní zavařují a jiní suší. Zejména sušení je v současné době velice vděčné téma, jelikož se chodí na houby a ty se také musí sušit. Ideální však je, když vše, co chceme usušit, vložíme do speciální sušičky, která je mnohem efektivnější než sušení na sluníčku nebo v troubě. V sušičce je samozřejmě možné sušit nejen houby, ale také ovoce, případně některé druhy zeleniny. Tou hlavní otázkou je, jakou sušičku vybrat.

Vybrat si vhodnou sušičku není vůbec jednoduché. Lidé většinou sáhnou po té první, která se jim líbí a která je zároveň za dobrou cenu. Bohužel levné sušičky nejsou vždy tou nejlepší volbou, stejně jako mnohdy není tou nejlepší volbou sušička, která se nám líbí na pohled.

Abychom tedy nesáhli po sušičce, kterou nakonec nevyužijeme nebo kterou nebudeme mít, kam dát, přinášíme rady, podle nichž si vhodnou sušičku vyberete.

Důležitá je velikost

Dbát byste měli zejména na velikost sušičky. Neměla by být ani příliš malá, ale za to ani příliš velká. Rozhodujte se dle kapacity. Pokud nasušíte jen skleničku vašeho nejoblíbenějšího ovoce nebo hub, nemusíte mít velkou sušičku. Pokud však víte, že sušíte pravidelně a hodně, zvolte raději několikapatrovou sušičku, s níž půjde sušení rychle a snadno.

Dostatečný příkon jako další kritérium

Velikost sušičky a množství, které se v ní dá usušit, není to jediné, na co je třeba dát si pozor. Dalším kritériem je příkon. Pokud je sušička několikapatrová, zvolte takovou, která má větší příkon. Obvykle se u levnějších sušiček vyskytuje příkon 250 W, což je poměrně málo. Zmiňovaný příkon usuší pořádně a kvalitně sotva pár plat nad sebou.

Při výběru sušičky tedy nesledujte cenu, ale to, jestli splňuje vaše očekávání a jestli je dostatečně výkonná.