Neprávem opomíjené bermudy

Neprávem opomíjené bermudy  

Móda má několik úrovní. Vyjma aktuálních trendů, kterým se musí člověk obratně přizpůsobovat, je to i velké množství na první pohled nudných a neměnných kousků. Bermudy patří mezi ně. Škoda. Nemusí stát stranou, nadělají totiž velkou parádu.  

Na půli cesty  

Na jedné straně ultrakrátké šortky, na druhé kalhoty těsně pod kolena. První jsou pro mnohé ženy příliš odvážné, druhé zase usedlé a zbytečně přidávají roky. Bermudy představují příjemný kompromis, který lze hravě zkombinovat tak, abyste je vynosily do města na pochůzku, do práce, na rande i na lehčí turistiku. Mají desítky podob a dají se nosit celoročně, záleží na materiálu a střihu.  

Univerzální kousek 

Rovný střih a délka těsně nad kolena, možno doplnit nenápadnou ohrnou s odlišným vzorkem u spodního lemu nohavice. Tak vypadají ideální bermudy na běžný den. Doplnit je můžete klasickou košilí, basic tričkem, sáčkem, rolákem i huňatým svetrem. Fantazii se meze nekladou a bermudy se okamžitě přizpůsobí. Při výběru barev se ale nemusíte držet zpátky. Vyjma tmavě modré a velbloudí, které vévodí žebříčku oblíbenosti, vyzkoušejte sytě růžovou, fialovou, lahvově zelenou, krémovou nebo oranžovou. Z modelu do počtu se rázem stane výrazný kousek. Nezapomínejte ale ani na stylový vzorek a dejte šanci proužkům tón v tónu (můžete-li si to dovolit) nebo jemným puntíkům. Přes léto střídejte len a klasické plátno, v zimě sáhněte po vlně nebo zdobnějším buklé a přidejte barevné punčochy.  

Absolutní tabu  

Mohlo by se zdát, že čím je oblečení univerzálnější, tím méně omezení při jeho výběru vás limituje. U bermud je ale jedno omezení, které není radno překračovat. Bokový střih jim nesvědčí. Mnohem lepší je vyšší pas nebo varianta až k pupíku. Díky širším nohavicím podpoříte siluetu přesýpacích hodin a vykouzlíte křivky, o kterých se vám nesnilo.