LED osvětlení v našich domovech. Kde se dá použít?

LED osvětlení v našich domovech. Kde se dá použít?

LED osvětlení nabízí další možnost, jak můžete ve svých domovech ušetřit za energii. Nemusíte ihned přecházet ve všech druzích osvětlení na LED, můžete na to jít postupně. Tak například v kuchyni se LED světla ve formě pásů velmi osvědčila. Můžete jimi nahradit stávající osvětlení. Při rekonstrukci koupelny můžete investovat do zrcadla s LED osvětlením, které může vhodně osvětlit celý prostor, nejenom okolí zrcadla. Možností je spousta.

Kde všude se dají LED světla použít?

Odpověď je: všude. Pro inspiraci ale máme několik tipů:

  • Kuchyňské osvětlení, protože právě kuchyně je jedním z nejfrekventovanějších míst ve vaší domácnosti.
  • Světla v obývacím pokoji, včetně samostojících lamp – i zde tráví rodina poměrně dost času.
  • Světla v koupelně. Zde je více druhů světel.
  • Veranda nebo jiná venkovní světla. Ta mohou svítit někdy i celou noc.
  • V dětském pokoji. Vaše ratolesti se o žárovku nespálí.

Proč investovat do LED osvícení?

Je to chytrá investice. Díky tomu, že stávající osvětlení nahradíme LED světly, můžeme dosáhnout stejné množství světla za mnohem méně peněz. I když jsou LED žárovky i několikrát dražší než tak klasická, velmi rychle se zaplatí. Jejich svítivost je totiž mnohem delší, takže klasické žárovky budete muset kupovat častěji. A to se v konečném výsledku nevyplatí. Navíc je LED osvětlení moderním výstřelkem, který bude mít nadčasové trvání. Investice do něj se vyplatí tedy i těm, kteří chtějí modernější interiér.

Méně práce s LED osvětlením

V našich domácnostech existují místa, kde je osvětlení, ale která jsou obtížně přístupná. Právě zde se vyplatí instalovat LED osvětlení, protože to vydrží svítit mnohem déle. Nebudete tak muset riskovat pád ze žebříku nebo se nervovat s nepřístupnými místy, na která nemůžete dost dobře dosáhnout. LED světla vydrží dvakrát déle než zářivky a až 25krát déle než žárovky, nemluvě o tom, že spotřebují o 75 procent méně energie.