Jaké svetry ovládají letošní podzim?

Jaké svetry ovládají letošní podzim?

Svetry k podzimu patří stejně jako noc ke dni. Jelikož nastupuje chladnější období, kdy teploty sahají k nule, je třeba se dobře oblékat, abychom nebyli nemocní. A svetry nás před takovými chladnějšími teplotami zaručeně ochrání, o tom není sporu. Pokud patříte k lidem, kteří si ještě nekoupili dostatečné množství svetrů, třeba se ptáte, jaké konkrétní svetry se letos nosí, jaké konkrétní svetry ovládají letošní podzim. A my vás nebudeme dlouze napínat a prozradíme vám to.  

Vesty s rolákem jsou hitem podzimu 

Pokud bychom měli zmínit hit letošního podzimu, zmínili bychom jednoznačně vesty s rolákem. Dalo by se říct, že vrstvení pletenin je mantrou letošního podzimu. I když v minulosti frčely hlavně klasické kardigany, aktuálně se dává přednost volným svetrům s krátkým rukávem a vestám s rolákem. Hezky se nosí, kombinují se třeba s plisovanými sukněmi nebo s kozačkami. I když se to na první pohled může jevit jako model z pánského oddělení, je to typický ženský prvek, díky kterému bude každá žena vypadat jako “lady boss”.  

Svetry na sportovní styl 

Vzpomínáte si na devadesátá léta, během kterých jsme hojně vídali na ulicích svetry do sportovního stylu? Přesně takové svetry se aktuálně nosí, opět se vrátily po dlouhých letech. Jedná se o svetry s prvky mikin, které mají například zipy nebo kapuce. Jsou příjemným osvěžením. Většinou je seženete v neutrálních barvách, ale když budete hledat, najdete i originální barevnější kousky, které mohou být i vzorované.  

Co se týče kombinování tohoto kousku, doporučujeme svetr na sportovní styl zkombinovat s koženými kalhotami nebo třeba se sukněmi.  

Copánkový vzor na svetrech z dalekého severu 

Možná jste už zaregistrovali svetry s copánkovým vzorem a motivem. Právě to je další žhavý trend letošního podzimu, která má evokovat severskou čistotu. Nejčastěji vzor najdete ve spojení s krémovým nebo off-white odstínem. Dnes tento svetr najdete v různých odstínech a v několika střizích.