Bylinky podporující lidské trávení

Jaké bylinky podporují lidské trávení? Uvařte si z nich třeba čaj

Potíže s trávením nejsou nic zvláštního. Občas to zažívá každý, že ho trápí zažívání. Důvodem je nejčastěji špatný jídelníček. V současné době nás na každém rohu láká rychlé občerstvení, nemůžeme se tedy divit tomu, že máme žaludek mnohdy v opravdu hrozném stavu. Jestli jste zaznamenali špatné trávení nebo vás žaludek dlouhodobě bolí, sice byste měli nejdříve vyhledat odbornou lékařskou pomoc, ovšem můžete taky nejdřív zkusit moc bylinek. Bylinky přeci vždycky vyléčí každý zdravotní neduh.

Trávení je důležitá činnost lidského organismu. Během tohoto procesu tělo získává živiny z potravy. Jedná se o každodenní proces, který je sice samozřejmý, ovšem i s tímto procesem se může vyskytnout řada chyb. Pokud probíhá trávení bez zádrhelů, bolestí a komplikací, člověk si ani nevšimne, že tráví. Jenže pokud se něco zvrtne, ihned to zaznamenáme.

Problémy s trávením mohou být jen dočasné – můžeme jen něco špatného sníst. Ostatně může se jednat i o závažný problém ukazující na vážnou nemoc. Když tedy zaregistrujete trávicí potíže, měli byste ihned vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Zkusit to ale nejdříve můžete i s bylinkami, které mají moc trávicí proces podpořit a značně ho urychlit.

Kopr milovaný, nenáviděný

Mezi námi se najdou dvě skupiny lidí, a sice ti, kteří milují kopr, a ti, kteří ho doslova nenávidí. V každém případě je právě kopr vonný bylinka, která významně podporuje trávení. Podporuje tvorbu žaludečních šťáv, také zlepšuje celkové trávení. Ulevuje od nadýmání či pomáhá při jiných žaludečních potížích.

Majoránku má každý doma

Dalším pomocníkem proti trávení je majoránka zahradní, kterou většinou pěstujeme ve své bylinkové zahrádce. Majoránku je dobré přidávat do všech tučných jídel, která vaříte – pomůže je totiž lépe strávit a zamezí tak vzniku žaludečních potíží. Pokud se přece jen vyskytly žaludeční potíže, je dobré si z majoránky udělat odvar nebo víno.