Jaká zajímavá místa musíte v Barceloně vidět?

Jaká zajímavá místa musíte v Barceloně vidět?

Člověk má na svém cestovatelském TO-DO listu celou řadu zajímavých míst a zemí, které chce navštívit. Mnozí lidé začnou s odškrtáváním už poměrně brzy, jiní začínají na stará kolena, kdy už nemají závazky nebo kdy už nemusí chodit pravidelně do práce. Mezi místy, která lidé chtějí navštívit, najdeme převážně romantickou Paříž, ale také krásnou Barcelonu. Hlavně do Barcelony se v poslední době sjíždí tuny turistů, kteří buď jedou za fotbalem, nebo za zdejší architekturou. Za čím pojedete vy? Co třeba za zdejšími zajímavými místy? 

Stejně jako každé město, má i Barcelona několik zajímavých zákoutí a koutů. O mnohých z nich lidé nemají ani ponětí, obvykle se jde jen na ta místa, která dobře známe. Pokud v Barceloně budete, vydejte se třeba na jedno z níže uvedených míst. Budete vidět Barcelonu zase z jiné stránky, a to je rozhodně zajímavé.  

Zamiřte do drsného Ravalu 

O Ravalu se říká, že je to drsná část Barcelony. Najdete zde mnoho krásných pamětihodností, jako je třeba benediktinský klášter San Pablo del Campo ležící na ulici Sant Pau. Taktéž je zde dech beroucí i Gaudího Palau Güell.  

Tato čtvrť krásné Barcelony byla v minulosti opravdu drsnou čtvrtí, a to díky různým povstáním, která se zde konala. Dnes je to však místo, kde najdete třeba vynikající šunku, jež zakoupíte na zdejších trzích.  

Do Barcelonety za kavárnami 

Pokud si chcete užít Barcelonu i po té kavárenské stránce, doporučujeme zamířit do Barcelonety, což je další oblíbený barcelonská čtvrť. Je zde mnoho, mnoho kaváren a restaurací, kde dokonce získáte kávu za skvělou cenu.  

Za jídlem si zajděte do zdejší restaurace Somorrostro, kde se zpracovávají suroviny pocházející jen z místního tržiště. Také je krásná restaurace La Taverna d`en Pep, která je známá svou španělskou kuchyní. Jestli chcete ochutnat něco pravého španělského, zavítejte právě sem.