Tipy a triky, jak se cítit lépe

Tipy a triky, jak se cítit lépe

Cítíte se abnormálně vyčerpaní a nevíte, kde vám hlava stojí? Říká vám vaše tělo, že je třeba trochu zpomalit? Je třeba, abyste opravdu trochu zpomalili, pokud vám to tělo říká, abyste později nebyli překvapení, když náhodou zkolabujete nebo když vyčerpaností ani nezvednete víčka. V případě, že se chcete cítit lépe a že chcete stres dostat z těla ven, máme pro vás několik tipů a triků, které si stačí jen osvojit, abyste se lépe opět cítili. 

Pokud chcete ráno vstávat lépe a večer nechcete být až tak unavení, jako obvykle, stačí si zmíněné tipy a triky osvojit. Není to nic, co byste nezvládli, jen to chce vytrvat. Je to jen pár principů a rad, na kterých se shodují i odborníci. 

Vhodně se obouvejte

Málokdo ví, že dobrý pocit putuje až od nohou. Pokud vás boty tlačí, nikdy se nebudete cítit příjemně a dobře, naopak budete věčně naštvaní a nepříjemní na své okolí. Zejména na tvrdý povrch je nutné si vzít nejlépe zdravotní obuv, která nijak neničí záda. Ano, bolest zad často putuje od noh, proto obuv jako takovou rozhodně nepodceňujte. 

Dvakrát ročně podstupte detoxikaci

O detoxikaci těla jste jistě slyšeli. Není to nic strašného, účelem je vyčistit tělo od škodlivých a tělu nepříjemných látek. Během detoxu rozhodně nemusíte hladovět, existují dokonce mnohé produkty, které vám v této očistě organismu pomohou. Doporučujeme provádět detoxikaci dvakrát ročně, a to na jaro a na podzim. 

Dodržujte pitný režim

Důležitý je pitný režim. Pokud nebudete dodržovat pitný režim, nemůžete očekávat, že se budete cítit dobře. S nedostatečným pitným režimem totiž přichází pocit dehydratace, který následně doprovází bolest hlavy, jež je mnohdy nesnesitelná. Abyste se tedy cítili lépe, zakomponujte do svého každodenního života pitný režim v podobě obyčejné vody z kohoutku, nikoli v podobě sladkých nápojů či kávy a alkoholu. To je naopak nutné vynechávat. 

Upravte si jídelníček

Nikdy se nebudete cítit lépe, pokud svůj jídelníček naplníte tučnými a těžkými pokrmy. Raději svůj jídelníček naplňte pestrou a zdravou stravou v podobě plodů goji, chia semínek a v podobě ovoce a zeleniny.