Jak zvýšit hladinu hormonu štěstí

Jak zvýšit hladinu hormonu štěstí

Vstoupit do nového roku, do prvních týdnů v novém roce s úsměvem na rtech, to je velice důležité a každý člověk by na to měl pamatovat. Pokud vstoupíme do nového roku se smutkem v očích, nebude náš nadcházející rok nic báječného nebo světoborného. V případě, že se chcete po celý rok jenom smát, doporučujeme vědět, jak zvýšit hladinu hormonu štěstí. Ano, hormony štěstí ve svém těle skutečně máme, díky tomu na nás pasivita nebo negativita nemůže. Abyste se tedy po celý dlouhý rok jenom usmívali, prozradíme vám, jak případně navýšit hladinu takzvaného serotoninu čili hormonu štěstí.  

I když jste si možná mysleli, že zvýšit hladinu štěstí nelze, není to tak. I hladinu štěstí, které pociťujeme, lze navýšit, my vám ostatně prozradíme, jak na to.  

Co jíte? 

Málokdo si uvědomuje, že na našem pociťovaném štěstí se také podílí to, co jíme. Strava je důležitá pro spoustu věcí, dokonce i pro hladinu serotoninu. Abyste nebyli v depresi nebo smutní, měli byste se vyvarovat nesprávné výživě, která ostatně vede k problémům s doplňováním tohoto hormonu.  

Pokud chcete doplnit hladinu serotoninu, doporučujeme začít jíst hlavně středomořskou stravu, což ostatně doporučují i odborníci. Právě středomořská strava totiž obsahuje velké množství vitaminu B12, také hořčíku, zinku nebo železa. Právě středomořská strava tedy udržuje tělo v naprosté kondici.  

Začněte se hýbat 

Pohyb je důležitý jak pro tělo a zdraví jako takové, ale je také důležitý pro doplňování hladiny serotoninu. Zejména při běhu se uvolňují hormony štěstí, člověk pak rázem zapomene na problémy a jeho život se zdá být lepším.  

Kromě běhu je však skvělá také cyklistika, plavání, tanec nebo zumba, zvýšit hladinu serotoninu však pomáhá také silový trénink nebo obyčejná chůze, při které taktéž dochází ke zvýšení srdeční frekvence.