Jak uspořádat garsonku

Jak uspořádat garsonku 

Při zařizování garsonky musíte přemýšlet o každém centimetru a mít neotřelé nápady. Do jedné místnosti potřebujete vměstnat ložnici, kuchyň a také místo na relaxaci. Zdá se vám to nemožné? Hned vás vyvedeme z omylu. 

Přehledný a uklizený prostor 

Tak by vaše garsonka měla vypadat. I přesto, že se do několik desítek metrů čtverečních snažíte vměstnat byt 3+1. Snažte se tedy zařídit vše tak, aby to bylo možné uklidit. Proto využijte stěny od podlahy až ke stropu. Zvolte skřínky s plnými dvířky, za kterými případný nepořádek nikdo neuvidí. Velkým pomocníkem vám bude také multifunkční nábytek, který můžete využívat k různým činnostem a ušetří vám prostor. Oblíbené jsou skříně s integrovaným lůžkem či komody se zabudovaným stolkem.  

Vhodně zvolené barvy 

Do malého prostoru se hodí světlé odstíny, které pokoj nebudou opticky zmenšovat. Naopak opticky zvětšit vám místnost pomohou zrcadla či transparentní materiály jako jsou skla nebo plasty. 

Kout na spaní 

Ne všem připadá atraktivní spát v rozkládací sedací soupravě. Ne všichni ale také mají prostor pro běžný rozměr postele (180 x 200 cm). Pokud mezi takové patříte i vy, můžete si pořídit menší postel o šíři 160 cm. Nezapomeňte však na konstituci obou partnerů, jde vám přece o pohodlný spánek. Ten také podpoříte oddělením spacího koutu od okolního zařízení. K tomu vám skvěle pomůže paraván, který poslouží i jako věšák.  

Když na postel není místo 

Tam, kde není místo na zřízení spacího koutu, bude muset stačit rozkládací sedací souprava. Jelikož na posteli budete spát každý den, vybírejte kvalitní sedací soupravy, jejichž součástí jsou matrace určené výhradně ke spánku.  

Malá rada na závěr.. 

Než začnete nakupovat, zamyslete se nad dispozicí prostoru. Na kostkovaný papír zaneste půdorys místnosti. Zamyslete se také nad umístěním kuchyně s jídelním stolem, sezením, spaním a případně pracovním místem. Umístění poté zakreslete do návrhu a nezapomeňte, že sezení by nemělo být zády ke vstupu do garsonky. Důležitým faktorem je také dostatečná intimita v koutu na spaní.