Jak si vybrat správné povlečení

Jak si vybrat správné povlečení

Aby byl váš spánek skutečně kvalitní, je nutné, abyste si vybrali vhodné povlečení. Na kvalitu našeho spánku má vliv celá řada faktorů, k nimž patří například matrace, také postel a samozřejmě zmiňované správné povlečení. Většina lidí volí povlečení podle designu, ale na design bychom se měli dívat až úplně naposledy. Nejdříve je nutné poznat jednotlivé materiály a na jejich základě si vyberte povlečení, které bude přesně vyhovovat vašim požadavkům.  

Hladká bavlna je nestárnoucí klasikou 

Na trhu se setkáte ve velkém množství s povlečením z hladké bavlny. Jedná se o nestárnoucí klasiku, která dokonce absorbuje pot, což je vhodné pro lidi trpící na nadměrné pocení. Kromě toho je na omak velice měkké a příjemné. Další výhodou hladké bavlny je také dokonalá prodyšnost, což je opět vlastnost, kterou nemají všechny typy prostěradel, respektive materiály, z nichž se prostěradla vyrábí.  

Povlečení z hladké bavlny je poměrně cenově dostupné, ale aby vám vydrželo, je dobré věnovat pozornost správné péči.  

Satén jako pravý luxus 

Pokud si zařizujete svou ložnici do luxusního stylu, měli byste pamatovat na jednu věc, a sice na satén. Saténové povlečení je totiž přesně to, čemu se říká “luxus”. Jedná se o vysoce kvalitní bavlnu, která je na omak velice příjemná a která je zároveň prodyšná a pevná. Zatímco v zimních měsících hezky zahřeje, v letních měsících příjemně ochladí, což je největší výhoda saténového povlečení.  

Opět však pamatujte na správnou péči. Ani saténové povlečení není dlouhověké, je důležité o něj správně pečovat.  

Flanelové povlečení na zimu 

Jelikož venku stále ještě nepanuje zrovna teplé počasí, ještě stále byste mohli spát pod flanelovým povlečením. Jedná se totiž o materiál, který je na zimu určen, jelikož je velice hřejivý. Zároveň je měkký a hebký a méně náročný na péči už jenom proto, že se nemusí žehlit.