Hudební festivaly ČR

Hudební festivaly hýbou Českem. Na jaké a kam vyrazit?

Milujete cestování po České republice? Je načase je spojit i se skvělými koncerty a festivaly, které budou v blízké době probíhat na různých koutech České republiky. Vybavte si tedy svůj karavan a objeďte všechny festivaly, které zkrátka a dobře stojí za to. Pokud nevíte, jaké festivaly letos stojí za to, přinášíme vám seznam těch nejlepších festivalů, které se v Česku konají.

Festivaly k létu patří stejně jako vysoké teploty a otevřená koupaliště. Zkrátka a dobře jsou festivaly něco, co během léta musíme zažít, protože je to akce, která člověka dobíjí energií a pozitivní náladou. V České republice se každým rokem koná tolik hudebních festivalů, že se v tom člověk ani nevyzná. Proto si prozraďme ty nejatraktivnější, díky kterým nevědomky procestujeme celou republiku!

Začátek července patří Rock for People

Mezi nejatraktivnější hudební festivaly patří každý rok unikátní festival Rock for People, který se letos koná na začátku července, a sice od 4. do 7. července. Jedná se o stejně populární festival, jako je festival Colours of Ostrava. Mezi letošní interprety patří skupina The Prodigy nebo také The Kooks. Stejně jako na všechny festivaly je nutné s sebou zabalit holínky a pláštěnky, protože zpravidla začátek července bývá poměrně deštivý.

Konec července patří Colours of Ostrava

Mezi nejúspěšnější české festivaly patří festival Colours of Ostrava, který letos připadá na termín 18. až 21. července. Dalo by se tedy říct, že se jedná o festival ukončující první prázdninový měsíc. Letos si na své přijdou zejména fanoušky jazzu, popu nebo blues, mezi vystupujícími najdeme zpěvačku Jessie J nebo také fenomenálního zpěváka Pharrella Williamse, který je frontmanem skupiny N.E.R.D.

Srpen ve znamení Die Antwoord

K netypickým festivalům patří akce nazvaná Die Antwoord. Jedná se spíše o bláznivé vystoupení jihoafrické dvojice, kteří si říkají Die Antwoord. Jedná se o akci konající se 20. srpna a těšit se můžete na vystoupení nabité energií, které vám nedá v noci spát. Pokud nevíte, co můžete čekat či na co se těšit, na internetu jsou k dispozici mnohá zajímavá ukázková videa pro představu.