Voda s citronem a zdraví

Proč pít vodu s citronem v horkých, letních dnech?

V aktuálních perných dnech je nutné dodržovat pitný režim, jinak se rychle dostaneme do stavu naprosté dehydratace. Abychom nikde takzvaně „neodpadli“, tedy nezkolabovali, je nutné pitný režim dodržovat. Nejlepší je, když budete pít obyčejnou vodu s citronem, protože sladké nápoje nejsou zrovna to nejzdravější, co do svého těla můžete dostat. Pokud vám však samotná voda z kohoutku nechutná, obohaťte ji citronem, který chuť vody zcela pozmění. Navíc tímto krokem prospějete svému zdraví. Otázkou však je, jak?

Mnoho lidí nevidí důvod a odmítají pít vodu obohacenou citronem. Je to však velká škoda. Voda s citronem je jeden z nejzdravějších nápojů, co můžete pít, a to není voda s citronem ani nijak drahá. Pojďme se podívat na několik důvodů, které vás jistě přesvědčí a díky kterým budete pít vodu jedině s citronem, nikoliv bez.

Budete mít pod kontrolou svůj tlak

Většina lidí si myslí, že voda s citronem jen a pouze prospívá našemu tělu tak, že ho detoxikuje. To je skutečně velice důležité a je to samozřejmě pravdivé, ale není to to jediné, co voda s citronem umí. Kromě toho, že tělo detoxikuje, nám pomáhá udržovat pod kontrolou náš tlak. Citron totiž velice efektivně a úspěšně kontroluje srdeční činnost, tudíž má pod kontrolou i tlak jako takový. Díky pití vody s citronem udržíte svůj tlak na uzdě a vyhnete se depresím a stresu.

Posílíte imunitní systém

To, že je citron plný vitaminu C, nemusíme dvakrát zmiňovat. Vitamin C je známý tím, že podporuje imunitní systém, tudíž se díky dostatečnému množství vitaminu C nám vyhýbají nemoci a viry či bakterie, které jsou zdrojem mnohých zdravotních problémů. Pitím vody s citronem přispějete k silnějšímu imunitnímu režimu, tudíž se vám nemoci budou vyhýbat obloukem.

Pomůže zhubnout

Málokdo ví, že citrony jsou plné pektinové vlákniny, která je známá tím, že rychle nastartuje metabolismus. Je tedy zřejmé a i prokázané, že voda s citronem pomůže při shazování přebytečných kilogramů, což ocení především ženy, jež se od vánočních svátků perou s nadbytečnými kily.