Glamping

Glamping aneb luxus v přírodě

Pokud jste o něm ještě neslyšeli, tak glamping je spojení dvou slov – glamorous a camping, tedy jakési okouzlující, přitažlivé campování. Tradiční pojem low cost kampování dávno není pravidlem a glamping se teď může vyrovnat luxusním hotelům. Pokud tedy toužíte po pohodě a krásách přírody, ale zároveň se nechcete vzdát jistého luxusu a svého standardního komfortu, je tohle přesně pro Vás. 

Stany bývají vybaveny vlastní kuchyní a ložnicí, někdy také terasou nebo obývákem. Oblíbené bývají taky stromové domy či zrekonstruované maringotky na odlehlejších místech, důležitý je moderní design, který obklopuje přírodní materiál. 

Tento trend začal hlavně v exotických zemích, v Tanzánii, Thajsku, Malajsii atd, kemp můžeme najít i na Sahaře, kde je v rámci ubytování také průvodce nebo jízda na velbloudovi. 

Později se rozšířily také do Evropy, kde je můžeme najít v Chorvatsku, Itálii, Portugalsku, ve Švédsku, kde jsou stromové domečky asi 50 kilometrů od polárního kruhu. 

Nedávno vznikl kamp taky na Slovensku. U Banskej Štiavnice je Forest glamping, který se stal velice turisticky atraktivní. Díky v létě klimatizovaným a v zimě vyhřívaným chatkám je můžete v pohodlí navštěvovat po celý rok. 

Pokud chcete zůstat v domovině, můžete za glampingem zamířit směr Dvůr Králové, kde je v provozu safari kemp. K dispozici jsou bungalovy a expediční stany. V Chotýšanech ve Středních Čechách najdete nádherné ubytování v korunách stromů asi 9 metrů nad zemí. V Krkonoších hned pod Sněžkou se nachází “slamáčky”, které nabízí magickou noc pod hvězdami. Domeček se na zimu rozebírá a sláma slouží jako podestýlka zvířatům, nic tedy nepřijde nazmar a je v harmonii s přírodou. Pro milovníky vína je tu Klentnice, jenž si vytvořila ubytování z dřevěných sudů, které stojí přímo na vinici a ukazují jedinečný pohled na Pálavu. Tak neváhejte a vyražte na svou nezapomenutelnou dovolenou, ovšem pozor, rezervace se rychle plní.