Dovolená u moře s dětmi: kam vyrazit, aby si užila celá rodina?

Dovolená u moře s dětmi: kam vyrazit, aby si užila celá rodina? 

Pokud máte děti, víte, že je velmi výhodné zvolit místo, kde se děti vyřádí. Ideálně bez vaší aktivní účasti. Zatímco vy odpočíváte a opalujete se nebo si vychutnáváte letní míchaný drink, vaše ratolesti si užívají nejrůznějších dětských atrakcí (samozřejmě pod vaším dohledem). V místě, kde pro děti nic není, je musíte neustále hlídat. Protože když se děti nudí, vymýšlí si různé druhy „nepěkné“ zábavy. Kam letos vyrazit na dovolenou, aby se splnila očekávání vaše i vašich dětí? 

Nejoblíbenější destinace 

K moři se letos s dětmi nejčastěji vyráží do Řecka. Ale také Turecko a Egypt jsou „children friendly“, což znamená, že mají dětem co nabídnout. Bazény, dětská hřiště, animační programy a spoustu dalšího. Češi letos nejčastěji volí čtyřhvězdičkové hotely s all inclusive, v termínu nejčastěji od 2. července. Zájem o dovolené u moře je letos veliký. Dalšími oblíbenými destinacemi jsou také Bulharsko, Chorvatsko, Tunisko, Itálie, Španělsko a Kanárské ostrovy. 

Dětské kluby 

Některé cestovní kanceláře připravují pro děti různé akce. Tak například už při placení jsou děti zdarma. Nebo v místě pobytu můžete využít různé dětské kluby, kterým velí čeští animátoři. Vaše děti se tak mohou skvěle pobavit i bez rodičů. Tyto kluby jsou dostupné po celý týden (menší hotely nemusí takové kluby mít nebo nejsou po celý týden), obvykle od 10:00 do 12:00 a od 15:00 do 17:30. Večer může být navíc další program, jako jsou různá tancování nebo diskotéky. 

České kluby 

Kluby, ve kterých operují česky mluvící animátoři, můžete najít právě v nejoblíbenějších dětských destinacích. V Řecku, Tunisku a Bulharsku se můžete setkat s klubíkem Čedog, v Chorvatsku zase vévodí klub Neptun (z těch českých). Děti mohou do klubu vstoupit a odejít z něj kdykoli je napadne, nemusí se nutně účastnit všech pořádaných akcí.